pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Az aranynál is drágábban kelt el egy bokornyi tea fél kilónyi termése Kínában

2016.04.07. 07:00 Pekingi Zsazsa

Hatszázezer jüanért (25,5 millió forintért) elkelt egy 410 éves teabokor jövő évi teljes, mintegy fél kilogrammnyi termése. A térségi "aranytea" egyedi cserjéjén termő leveleket a közép-kínai Hunan tartomány Paocsing megyéjében bocsátották árverésre.

o_reg_teafa.jpg

Illusztráció: Kína egyik legöregebb, 3000 éves teafája Yunnan tartományból

A féltve őrzött zöldteát termő bokor 4,5 méter magas és a híres Aranyfalu (Huangcsin) nevű településen található. Ez a környék legidősebb teacserjéje, s az egyetlen élő növény, amely szerepel a szellemi kulturális örökség tartományi listáján. Leveleit évente egyszer, áprilisban szüretelik, amikor a következő évi termésre is lehet licitálni.

aranytea-ki_na.jpg

A paocsingi aranytea a teafélék családjába tartozó kínai tea (Camellia sinensis); értékét már a múltban is az aranyéhoz hasonlították. A környező ültetvényeken több mint 2000, a Ming-dinasztia (1368-1644) és a Csing-dinasztia (1644-1912) időszakában ültetett teabokor található.

A szerdai aukción, ahol az idei szüret néhány különleges zöldteája is kalapács alá került, egy licitáló pontosan egy kilogramm aranyat kínált ugyanakkora súlyú tea mennyiségért. Ennek értéke így meghaladta a 9 és fél millió forintot.

A helyi árverések történetében 2011-ben rekordot jegyeztek fel, amikor 10 deka Paocsing aranyteáért valaki 98 ezer jüant fizetett, ami mai áron számítva 4,2 millió forintnak felel meg.

Forrás: MTI / Peking

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása