Nagy sikerű, telt házas koncertet adott az Angelica leánykar a múlt hétvégén Sanghajban a Hudec László tervezte Moore Memorial Churchben.
Gráf Zsuzsanna Liszt- és Bartók-Pásztory-díjas karnagy a koncert után az MTI-nek elmondta: az akusztika, a hangulat, a hely atmoszférája kiváló volt, a közönség nyitottan és rendkívül érzékenyen reagált, "szinte velünk rezdültek".
Liszt, Bartók és Kodály művei mellett előadták kortárs szerzők, mint például Kocsár Miklós, Gyöngyösi Levente és Tóth Péter zeneszerző darabjait is. Ráadásként a Rózsa, rózsa szeretlek című kínai slágerrel örvendeztették meg a kínai közönséget.
Az 58 tagú leánykarból tizenketten utaztak el Sanghajba: a "nagyobbak", vagyis az egyetemisták, zeneakademisták alkották az együttest. Ez volt karnagyukkal együtt az első kínai szereplésük.
A különös hangulatot árasztó metodista templomban mintegy nyolcszázan gyűltek össze, hogy meghallgassák az alkalomra válogatott 27 művet. "A jegyeket két nap alatt elkapkodták, voltak, akik álltak és sajnos sokan, akik jegy nélkül érkeztek és már nem juthattak be" - közölte Szentmártoni Lívia, a szervező sanghaji magyar főkonzulátus szakdiplomatája.
Elmondta, hogy a helyszínt tudatosan választották. Hudec László, a századfordulón élt magyar építész több mint száz épületet tervezett, ezekből több mint 60 áll még Sanghajban. Két ikonikus épülete, a Park Hotel és a Moore Memorial Church a város központjában, a People's Square oldalában található. A jelenlévők is átérezték annak jelentőségét, hogy a magyar kultúra napjának kulturális eseményére épp egy Hudec-épületben került sor - fogalmazott Szentmártoni Lívia.
A kínai fővárosban ugyancsak egyedi kulturális programra hívták az érdeklődőket a Magyar Kulturális Intézetbe. Kiss Barna és barátai pekingi zenés verses estjén a Kínában jól ismert Petőfi Sándor és a kínai versek magyar fordítójaként is számon tartott Weöres Sándor megzenésített verseivel szórakoztatták a megjelenteket.
Forrás: MTI / Peking / Sanghaj / Trebitsch Péter, Fotók: Sanghaji Főkonzulátus
Utolsó kommentek