Idegesen reagáltak a kínai értékpapírpiacok pénteken arra a hírre, hogy nem elérhető az ország egyik leggazdagabb és legígéretesebb befektetési nagyvállalata, a Fosun alapító elnöke. A cég kérésére a hongkongi tőzsdén felfüggesztették a Fosun-részvények kereskedését - jelentette számos kínai hírportál pénteken.
A cég amerikai, tőzsdén kívüli piacon forgó részvényeinek árfolyama a hírre 6,6 százalékot esett, a sanghaji tőzsde pedig kéthetes mélyponton zárt.
A Fosun International központjában Kuo Kuan-csang "eltűnését" megerősítették, Kuo esetleges hollétéről azonban nem nyilatkoztak. Mindössze annyit közöltek, hogy munkájuk a normális mederben folyik.
A Cajhszin pénzügyi, gazdasági magazin internetes oldalán helyi idő szerint csütörtökön este tette közzé, hogy képtelen elérni a Fosun Group fejét. A média spekulációi szerint feltételezhető, hogy Kuót is elérte az országban folyó korrupcióellenes kampány.
A dúsgazdag üzletember már évekkel ezelőtt vesztegetési gyanúba keveredett, amikor sajtóhírek szerint befolyásos tisztségviselőket környékezett meg, haszon, szívesség reményében. Kuo tagja a kínai népfront országos bizottságának.
A Fosunt agresszív nemzetközi terjeszkedéssel jellemzik, számos külföldi befektetése van. Legutóbb a Club Med üdülési csoport részvényeinek megvásárlásával került a nemzetközi sajtóba, arra 939 millió eurót költött.
A Forbes magazin márciusi jelentése szerint a Fosun International már négy dollármilliárdost adott Kínának. Közülük is a legtehetősebb a 48 éves Kuo Kuan-csang, akinek akkori vagyonát 5,9 milliárd dollárra tették, míg ügyvezető alapítótársa, Liang Hszin-csün 2,2 milliárddal követte. A többiek épphogy átlépték a milliárdos küszöböt. Mind a négyen a sanghaji Fudan Egyetemen végeztek és 1992-ben alapították a Fosunt.
Forrás: MTI / Peking / Trebitsch Péter, Fotó: Forbes, China Daily
Utolsó kommentek