pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Mit kerestek a kínai légierő gépei Japán felett?

2015.05.22. 07:00 Pekingi Zsazsa

Először repültek át a kínai légierő gépei a japán Mijako-szigetek és Okinava közötti tengerszoros felett, amely rendkívül fontos vízi átjárónak számít Kína számára - számolt be csütörtökön az állami média.

kinai-bombazo.jpg

A katonai gépek a Csendes-óceán nyugati része felé haladtak, és bár a küldetésről részleteket nem közöltek, a kínai állami televízió beszámolója alapján úgy tűnik, a köteléknek legalább egy bombázó is a tagja volt.

"Az egység a sikeres gyakorlatot követően visszatért a bázisra" - közölte Sen Csin-ko, a hadsereg szóvivője. Mint mondta, céljuk az volt, hogy emeljék a légierő mobilitásának, manőverező képességének és általános harcképességének szintjét a nyílt tengeri területek felett.

kinai-bombazo-2.jpg

A szoroshoz viszonylag közel található az a kelet-kínai-tengeri szigetcsoport, amelyet Japán és Kína egyaránt a magáénak vall, s amely miatt a két ország között kibékíthetetlen ellentét feszül.

Sen hangsúlyozta, hogy a csütörtöki gyakorlat nemzetközi légtérben zajlott, azzal sem polgári, sem katonai repülőket nem zavartak. Megjegyezte, a manőver nem valamely ország vagy térség ellen irányult. A szóvivő hozzátette, hogy a jövőben az "aktuális helyzettől függően" újabb hasonló gyakorlatok is lehetnek az "első szigetláncon" túl.

kinai-bombazo-3.jpg

A Kelet-Ázsia szárazföldi partjaitól számított "első szigetlánc", amelyet Japán és a hozzá tartozó Rjúkú-szigetek, Tajvan és a Fülöp-szigetek északi része alkotnak, az 1950-as években az Egyesült Államok kezdeményezésére egyfajta lehetséges földrajzi blokád tervének a részét képezte. Washington és szövetségesei a kommunizmus megállítását szolgáló védvonalként tekintettek e területekre, amelyeket katonai bázisokkal, fejlett fegyverzettel erősítettek meg.

A pekingi kormány már 2013 nyarán elküldte a térségbe hadihajóit, amelyek első ízben jutottak ki Japán északi részénél a Csendes-óceánra, megkerülve a szigetországot. A kínai médiában akkor úgy fogalmaztak: "a haditengerészet megvalósította régi álmát, áttörte az első szigetlánc-blokádot". Az öt kínai hajó nem sokkal előtte egy Oroszországgal közös tengeri hadgyakorlaton vett részt.

kinai-bombazo-4.jpg

Kína tengeri területe a hivatalos adatok szerint meghaladja a 3 millió négyzetkilométert. Külkereskedelemének 97 százalékát bonyolítja le a tengeren keresztül, így a számára létfontosságú energiahordozók és nyersanyagok is vízi úton jutnak el az országba. Elemzők szerint az országnak elemi érdeke, hogy tengeri hatalommá válva biztosítsa a szabad kijutást a világtengerekre, illetve ellenőrizhesse utánpótlási vonalait.

Kínának több szomszédjával is tengeri területi vitája van, így Japánnal, valamint a Dél-kínai-tengeren elsősorban a Fülöp-szigetekkel és Vietnammal. Peking azt hangoztatja, hogy ezeket a kérdéseket békés tárgyalások útján kívánja rendezni, ugyanakkor hangsúlyozza, a szuverenitását érintő kérdésekben nem hajlandó kompromisszumra.

Forrás: MTI / Peking / Trebitsch Péter, File fotók: Xinhua

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása