pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Kínában évente 200 új múzeum nyílik

2015.05.19. 07:30 Pekingi Zsazsa

Az elmúlt évtizedben évente átlagosan 200 múzeum nyílt Kínában, számuk országosan már meghaladja a 4500-at. Az 1970-es évek végén az országnak kevesebb mint 350 múzeuma volt - hangzott el egy konferencián, amelyet a múzeumok nemzetközi napja alkalmából tartottak hétfőn Hopej tartomány székhelyén.

Tavaly a regisztrált intézmények száma 345-tel szaporodott, ami azt jelenti, hogy a bővülés üteme fokozódott - fejtették ki a kínai állami kulturális örökségvédelmi hivatal, illetve a múzeumok szövetségének vezetői. Mint mondták, a többségük állami tulajdonú, körülbelül az egyötödük van magánkézben. Utóbbiak száma 2009-hez képest megháromszorozódott.

A magánmúzeumok, magángyűjtemények szaporodását a középosztály megerősödésével, piaci tendenciákkal magyarázták a szakemberek. Mindeközben azt is megjegyezték, hogy 2013-ban a pénzügyi tárca 100 millió jüant (4,4 milliárd forint) különített el a támogatásukra.

Elhangzott az is, hogy a magánintézmények meghatározó hányadánál nem megfelelő színvonalú az irányítás, a műtárgyak kezelése, nyilvántartása, feltűnnek hamisítványok, s gyakran kiderül, hogy az adományok, támogatások felhasználása sem szabályszerű.

A szakemberek mindazonáltal azt hangoztatták, hogy a múzeumok számát az országban a jövőben növelni, a kiállítások minőségét, illetve választékát pedig javítani kell.

A Shijiazhuangban tartott konferencián bemutatták az elmúlt év tíz legkiemelkedőbb kiállítását is, s külön kiemelték azt az évfordulós tárlatot, amelyen megemlékeztek a Csin-dinasztia (kr.e. 221-206) és a kínai császárság megalapítója, Csin Si Huang-ti császár 56 négyzetkilométeren elterülő hsziani mauzóleumának - a világ legnagyobb síremlékének -, valamint a hozzá kapcsolódó több mint 7000 agyagkatona alkotta hadsereg feltárásának 40 évéről. Ennek fő attrakciója volt 37 műtárgy, köztük nyolc, 1998-ban kiásott, különleges, színes harcos bemutatása.

Forrás: MTI / Peking

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása