pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Postbusters - online bejegyzések írtására szakosodott hackerhálózat bukott le Kínában

2015.05.14. 06:00 Pekingi Zsazsa

Egy csaknem kétezer hackert foglalkoztató hálózatot leplezett le a kínai rendőrség, az internetes kalózcsoport a megrendelőknek nem tetsző posztokat, cikkeket "tüntetett el".

kinai_hacker-1.jpg

A szerveződés vállalta a nem ritkán hivatalos helyről érkező megbízást a blogok és online fórumok "megtisztítására" is. Előfordult, hogy a negatív tartalmú bejegyzések felszámolásához megnyerték az éppen érintett weboldal rendszergazdáját is - számolt be róla a közép-kínai Hupej tartomány rendőrsége.

A csoport a jól csengő és kifejező "Válság PR" nevet választotta és eddigi tevékenysége során 50 millió jüant (2,2 milliárd forint) keresett.

kinai_hacker-2.jpg

Megbízóik között voltak vállalatok, tisztségviselők, de magánszemélyeket is kiszolgáltak. A rendőrség által lefoglalt számítógépben talált adatok szerint például csak az északi Sanhszi tartomány egyik párttitkárának megrendelésére 52 posztot tettek elérhetetlenné. A tarifa a feladat bonyolultságától függően esetenként 300 jüantól (13 ezer forint) 2000 jüanig (87 ezer forint) terjedt.

A rendőrség tájékoztatása szerint egyelőre csak a hálózat 10 tagját sikerült elfogni, a többi gyanúsítottat még keresik.

Kínában a napokban közölték azt is, hogy a hatóságok az ország öt nagy weblapján csaknem 14 ezer fiókot zárattak be, vagy blokkoltak, mert vagy zsarolásra használták őket, vagy fizetség ellenében töröltek róluk posztokat.

Az érintett népszerű szolgáltatók, a sina.com.cn, a sohu.com, a qq.com, a 163.com és a baidu.com további több mint 17 ezer olyan bejegyzés törlésére kényszerültek, amelyek rágalmaztak, valótlan híreszteléseket tartalmaztak, törvénybe ütköző tartalmakat közöltek, pornográfiát terjesztettek - számolt be a kibertér felügyeletét ellátó hivatal.

Forrás: MTI / Peking / Trebitsch Péter

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása