pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Rejtélyes hackertámadás áldozata lett a Pekingi Kacsa is!

2015.05.01. 17:15 Pekingi Zsazsa

Több napon át komoly zavart okozott Kínában egy rejtélyes hackertámadás - jelentette a China Daily című angol nyelvű napilap pénteki számában.

hacker-3.jpg

A cikk szerint a történtek a külföldi számítógépes támadások veszélyeire, a kínai internethálózat kiszolgáltatottságára irányították rá a figyelmet. A zavart az internetezők, illetve a külföldi szakértők először a kínai hatóságok hibás hálózati szűrésének tulajdonították.

A sokakat kétségbe ejtő jelenség lényege az volt, hogy a kínai, illetve Kínában élő internetezők az általuk felkeresett oldalak helyett egy másikra jutottak: vagy a wpkg.org nyílt szoftverszolgáltató nyílt meg a számukra, vagy egy lengyel magán utazási oldal, a ptraveler.com kínálta magát olvasásra.

Nemcsak a CNN, a Yahoo vagy például a német Bild, de az index, a pekingikacsa blog és az Emirates légitársaság oldalait is átirányították, ahogyan számítógépes játékokét vagy német sportfogadási portálokét is. Azok az internetezők, akik vpn-nel, vagyis virtuális magánhálózaton keresztül kapcsolódnak a világhálóra, nem találkozhattak ezzel a problémával.

A külföldi fórumoldalakon, a Microsoft, az Apple és számos más - fórumlehetőséget nyújtó - szolgáltatónál, szakportálokon és helyi közösségi médiában egyre-másra nyíltak meg a segélykérő topikok, amelyekben az emberek a hirtelen feltűnt jelenségre, illetve annak megoldására kerestek választ. A szakértők azonban nem találtak magyarázatot rá, és többnyire csak a kínai hatóságokat okolták a helyzetért.

A szakemberek szerint a hosszan tartó - 4-5 napos - támadást külföldi hackerek a kínai távközlési szolgáltatók szerverei ellen hajtották végre, amire eddig nem volt példa. Állítólag a rosszindulatú szoftvert úgy írták meg, hogy azok az oldalak váltak érintetté, amelyek lehetővé teszik, hogy a Facebookon keresztül is belépjenek rájuk. A hackertámadás legnagyobb áldozata a legnagyobb kínai internetszolgáltató, a China Telecom volt.

Szakértők úgy vélik, hogy a kárt okozók azonosítása szinte lehetetlen, mivel a támadást szerverek távirányításával is elkövethették. Közölték, egyelőre egyetlen magánszemély vagy szervezet sem vállalta magára a történtekért a felelősséget.

A számítógép-hálózatot érő vészhelyzetek technikai megoldásait kereső koordinációs központ jelentése szerint a kínai infrastruktúra rendkívül sérülékeny. Külföldi kibertámadásokból egyre több van - állapították meg szakértők -, és egyre több célozza az internetes hálózati rendszer kulcspontjait, a kormányzati intézményeket és a befolyásos iparági szervezeteket.hacker-2.jpg

A közölt statisztikából az derül ki, hogy a tavalyi külföldi támadásoknak csaknem a 22 százaléka érkezett az Egyesült Államokból. Közel 20 százalékban hongkongi "feladót" azonosítottak, kevéssel több mint 8 százalék érkezett Dél-Koreából, majd Japán, India, Tajvan, Németország, Mexikó, Franciaország és Oroszország következik. 32,3 százalék esett az egyéb kategóriába.

Az internetbiztonsággal foglalkozó szervezet közlése szerint tavaly több mint 1500 biztonsági hibát észleltek a távközlési szolgáltatóknál, háromszor többet, mint egy évvel korábban. A China Daily szakértője szerint Kína jelentősen el van maradva a hackerelhárítás rendszerét tekintve, s nincs birtokában az internetbiztonság szavatolását szolgáló igazán hatékony módszereknek.

Forrás: MTI / Peking / Trebitsch Péter

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

NorthStar 2015.05.02. 06:10:11

Nehany VPN szerveren is tapasztalhato volt a jelenseg. Egyebkent bztos, hogy hacker tanadas volt es nem valaki hibazott a cenzorok kozul?!
süti beállítások módosítása