pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Szolgálatba állhat a "Tudomány"

2015.04.25. 06:15 Pekingi Zsazsa

Készen áll a bevetésre Kína legfejlettebb tengeri kutatóhajója, miután átesett az ehhez szükséges hivatalos, műszaki engedélyeztetési eljáráson - jelentette be a Kínai Tudományos Akadémia (CAS) pénteken.

kexue-1.jpg

A 4700 tonnás Kohszüe (Tudomány) elnevezésű vízi jármű egyaránt képes mélytengeri és nyílttengeri feltárásokra, kutatásokra. Tervezéséhez, illetve megalkotásához 2007-ben kezdtek hozzá. Ez az első saját fejlesztésű, független kínai szellemi tulajdont képviselő tengeri expedíciós kutatóhajó - hangsúlyozta a CAS Hszinhua hírügynökség által ismertetett közleménye.

kexue-2.jpg

A Kohszüe csaknem 100 méter (99,8) hosszú, legszélesebb vonalán 17,8 méter a távolság, és egyszerre 15 ezer tengeri mérföld (27 780 kilométer) megtételére képes. A hajót felszerelték ember nélküli merülőkabinokkal, mélyvontatású kutatóeszközökkel és mélytengeri élő felvételek készítésére, illetve közvetítésére alkalmas berendezésekkel, kamerákkal.

kexue-3.jpg

A hajó az akadémia oceanológiai intézetének igazgatója szerint általános tengeri és tengeri technológiai kutatásokban fog részt venni, egyfajta vízfelszíni mobil laboratórium szerepét fogja betölteni.

A Kohszüe próbaüzeme 2013 januárjában indult és a jelentések arról számoltak be, hogy sikeresen teljesítette küldetését, a rendkívüli körülmények, az olaj, a gáz és egyéb erőforrások mélytengeri kutatását.

kexue-4.jpg

Kína az elmúlt években különös figyelmet szentelt a tengeri kutatásoknak. Sajtójelentések szerint 8 ezer tonnás jégtörőhajója most van építés alatt, elődje az ukrán építésű Hszüelung sarkvidéki kutatásokban vesz részt.

A múlt hónapban fejezte be az Indiai-óceánon 120 napos expedícióját az emberes mélytengeri merülőkabin, a Csiaolung, amely egyebek mellett hidrotermális folyadékok mintáit gyűjtötte és a mélytengeri világ biológiai sokféleséget térképezte fel. A kínai gyártású merülőeszköz 2012-ben állította be merülési rekordját, a 7062 métert.

Forrás: MTI / Peking, Fotók: Xinhua

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása