pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

A szobor-saga folytatódik!

2015.03.30. 06:15 Pekingi Zsazsa

Kínai falusiak százai fordultak levélben a holland miniszterelnökhöz abban a reményben, hogy közbenjár az érdekükben, és visszakaphatják azt, a templomukból az 1990-es évek közepén ellopott Buddha-szobrot, amely egy szerzetes múmiáját rejti, és jelenleg egy holland magángyűjtő tulajdonában van - számolt be a Hszinhua hírügynökség vasárnap.

lopott-buddha-3.jpg

A Mark Ruttéhez címzett kétnyelvű levelet, amelynek aláírói között tengerentúli kínai szervezetek is megtalálhatók, Európában élő kínaiak közvetítésével a hágai kínai nagykövetségen keresztül kívánják célba juttatni.

"Úgy hisszük, hogy a Buddha(-szobor) az, amelyet az elmúlt húsz évben kerestünk, és várjuk a visszatérését" - fogalmaztak a levélben Jangcsun falu lakói. Hozzátették, évszázadokon át istenükként tisztelték, életük részévé vált, és bíznak abban, hogy mielőbb viszontláthatják.

A nyilvánosság előtt legutóbb a Magyar Természettudományi Múzeum Múmiavilág kiállításán szerepelt műtárgy feltűnése a nemzetközi médiában, köztük a televíziós beszámolókban eleinte annak a felfedezésnek volt köszönhető, hogy egy CT-vizsgálat során a szakemberek megállapították: a szobrot egy harmincas éveinek második felében járó kínai szerzetes mumifikálódott teste köré alkották.

"Sajnálattal értesítjük látogatóinkat, hogy a Múmiavilág kiállítás egyik műtárgyát, a buddhista szerzetes múmiáját rejtő 900 éves szobrot a kölcsönadó hollandiai Drents Múzeum visszakérte és elszállíttatta. Megértésüket köszönjük!"- olvasható a Múmiavilág kiállítás honlapján.

Miután azonban a délkelet-kínai Fucsien tartományban lévő település lakói hangot adtak gyanújuknak, vagyis hogy a szóban forgó szobor azonos a templomukból ellopott alkotással, és kérték elöljáróik vizsgálatát, a műtárgy tulajdonosa biztonsági okokból jobbnak látta, ha hazaviszi.

lopott-buddha-4.jpg

Erről is beszélt a múlt héten az újabb és újabb fordulatokban bővelkedő történet eddig ismeretlen, névtelenségbe burkolózó kulcsszereplője, amikor egy holland lapnak kijelentette, hajlandó visszaszolgáltatni a szobrot, ha kiderül, hogy valóban lopott és - mint azt állítják - a délkelet-kínai falué.

lopott-buddha-1.jpg

Az NRC Handelsblad című napilapnak azt nyilatkozta, hogy amennyiben az azonosság kétséget kizáróan fennáll, és az ereklyét követelő buddhista közösség létezik, visszaadja azt számukra. Megjegyezte, nem szeretné, ha egy állami múzeumban állítanák ki.

lopott-buddha-2.jpg

Az építészként bemutatott tulajdonos közölte, hogy maga is szeretne a végére járni a dolognak, és bízik abban, hogy a folytatódó kutatások, illetve azok eredményei, köztük a hamarosan elkészülő DNS-vizsgálati lelet, segítenek megállapítani a szobor biztos eredetét.

kínai médiában, ahol tényként kezelik a "két szobor" azonosságát, napirenden tartják a témát, és szakértőkkel azokat a jogi lehetőségeket kerestetik, amelyek - akár arra hivatkozva, hogy a műtárgy lopott, akár arra, hogy egy ember földi maradványait rejti - segíthetik a Buddha-szobor visszakerülését eredeti származási helyére.

Forrás: MTI - Peking - Trebitsch Péter, Fotók: Xinhua - Völgyi Attila

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása