pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Ezernégyszáz éves cipőket újítanak fel Kínában

2015.03.19. 05:45 Pekingi Zsazsa

Ezernégyszáz éves, a Tang-dinasztia korabeli cipőket újítanak fel Kínában, melyek a Stein Aurél magyar származású tudós által is kutatott Asztanai temetőből származnak.

cipo-restauralas.jpg

A kecskebőrből készített, eredeti állapotukban állati inakkal összevarrt cipőket a nyugat-kínai Hszincsiang tartomány régészei újítják fel. A lelet kora és kényes volta miatt ugyanakkor német szakértőket is meghívnak a munkához - számolt be a központi televízió (CCTV).

A közepesen jó állapotban megmaradt lábbelik készítésének idejét a régészek a Tang-dinasztia (618-907) kezdetére datálják, vagyis koruk 1400 év körül lehet. A lelet az ősi Kaocsang, a mai Turpan városának közelében fekvő letűnt városból, pontosabban annak temetkezési helyéről, az Asztanai temetőből származik. A több mint ezer sírt tartalmazó, tíz négyzetkilométeres komplexumban - köszönhetően a térség száraz klímájának - számos, kiváló állapotban mumifikálódott holttestet, temetkezési tárgyat, használati eszközöket, selyemfestményeket, porcelánszobrokat is találtak.

Az leleteket legnagyobbrészt az 1960-as években kínai régészek tárták fel, ugyanakkor a huszadik század első évtizedeiben több nyugati feltáró expedíció is indult annak felfedezésére.

Stein Aurél magyar származású Kelet-kutató kétszer is járt a területen, 1907-ben, majd hét évvel később. Az általa feltárt tárgyakat az angol British Museum és Victoria and Albert Museum, valamint az újdelhi Nemzeti Múzeum őrzik. A sírból származó régészeti leletek Kínán kívül Tokió, Berlin, Szentpétervár múzeumaiban is megtekinthetők.

Forrás: MTI - Sanghaj, China.org.cn 

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása