pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Újabb közösségi oldalakat és programokat blokkolnak Kínában

2014.07.14. 16:00 Pekingi Zsazsa

Az elmúlt hetekben több külföldi fenntartású közösségi oldal és csevegőprogram felhasználói is problémákat jelentettek ezekkel a hálózatokkal Kínában, ami megfigyelők szerint a cenzúra fokozódását jelzi az ázsiai országban.

flickr-logo.jpg

Július elejével kezdődően egyebek közt a Yahoo tulajdonában lévő képmegosztó, a Flickr, a Microsoft tárolószolgáltatása, a OneDrive, az Ázsiában hatalmas népszerűségnek örvendő, japán Line és a koreai Kakao csevegőprogramok váltak részben vagy teljes egészben elérhetetlenné. A múlt hét végétől a Facebook által birtokolt fénykép- és videomegosztó Instagram is "eltűnt" az Android telefonokra letölthető alkalmazásokat kínáló virtuális boltok "polcairól". 

Microsoft-OneDrive-Logo.jpg

A július eleji szigorítás hátterében minden bizonnyal a hónap első napján Hongkongban szervezett, választási reformot követelő, demokráciapárti tüntetés áll. A szervezők szerint a rekordnagyságú, békés demonstráción több mint félmillióan vettek részt, s a hatalmas felvonulásról fotók százai kezdtek terjedni a képmegosztó portálokon. A menetet megelőzően Kína különleges területén nem hivatalos népszavazást tartottak, melyen 800 ezren voksoltak az általános választójog mellett. 

kakao-talk.png

A Kínában mindinkább terjedő Line és Kakao csevegőszolgáltatások blokkolásának oka az lehet, hogy azok külföldi fejlesztésűek, vagyis az ott közzétett információk cenzúrázására nem adódik közvetlenül lehetőség. Hogy kínai felhasználóit visszanyerje, a Line közleményben jelezte: együttműködik a kínai hatóságokkal, és már dolgozik az információközlés új kereteinek kialakításában. Hivatalosan egyik alkalmazás vagy honlap blokkolását sem indokolták kínai részről.

line-logo.jpg

A júliusi szigort megelőzően, az 1989-es Tienanmen téri diáklázadások június eleji évfordulója előtt (már május végétől) a Google-szolgáltatásokat lehetetlenítették el. Azóta a vállalat keresőmotorjának hongkongi változata sem elérhető, a Google+ közösségi teret teljesen, térképét és levelezését pedig időszakosan blokkolják. 

Ötödik éve elérhetetlenek a "nagy kínai tűzfalon" belülről az összesen milliárdos nagyságú felhasználót jegyző Facebook, Youtube és Twitter közösségi portálok is.

Forrás: MTI - Sanghaj - Szerencsi Ágnes

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása