Az új faj egyedeit elemlámpával szúrták ki a fák levelein éjszaka, amikor sokkal aktívabbak. A legtöbb botsáskához hasonlóan az új Sinophasma damingshanensis faj is hosszú, karcsú testfelépítésű és zöldesbarna színű, ami lehetővé teszi, hogy tökéletesen beolvadjon környezetébe.
A rovarvadászok általában saját leleményüket alkalmazva bukkannak az álcázott élőlényekre. George Ho Wai-Chun, a kutatás egyik szakembere elmondta, ha tudják, milyen növényekkel táplálkoznak, akkor fellelhető az érintett faj. Az említett rovarok a bükkfafélék (Fagaceae) közé tartozó fákon és cserjéken táplálkoztak.
A dél-kínai Kuanghszi tartományban, a Tamingsan Természetvédelmi Területen fedezték fel egyedeit. A régióban számos botsáskafaj él. Az örökzöld erdő relatíve érintetlen, ami megmagyarázza, miért találnak a mélyén annyi új fajt.
A botsáskák nemcsak hogy olyan külsőt öltenek, mint környezetük, hanem néha előre-hátra is himbálóznak, hogy a szélfútta növények mozgását imitálják. Az álcázás mesterei ráadásul éjszakai életet élnek, így felkutatásuk még nehezebb. Nappal úgyszólván mozdulatlanul lapulnak a szárak és levelek között, hogy az elhaladó ragadozók ne vegyék őket észre.
A kutatók elemlámpával szúrták ki őket a Fagaceae fák levelein éjszaka, amikor sokkal aktívabbak. A közeli vizsgálat során kiderült, új fajjal van dolguk. A hímek legtöbbje 5 centiméter hosszú, míg a nőstények elérik a 7 centimétert.
Eddig mintegy 3000 botsáskafajt fedeztek fel, ezek a Phasmida rendbe tartoznak. A Sinophasma nemben 26 faj található, ebből 25 Kínában őshonos, egy pedig Vietnamban él.
Az új felfedezést a Deutsche Entomologische Zeitschrift folyóirat közölte.
Utolsó kommentek