pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

A világ első, Tienanmen téri eseményekre emlékező múzeuma nyílt meg Hongkongban

2014.04.29. 06:00 Pekingi Zsazsa

A szárazföldi Kína területén a mai napig érzékeny témának számító, 1989-es Tienanmen téri eseményekre emlékező múzeum nyílt meg Hongkongban - adta hírül a The Standard hongkongi napilap.

tiananmen-múzeum-1.jpg

A mindössze 75 négyzetméteres, Hongkong kereskedelmi központjában, a Tsim Sha Shui keleti részén megtalálható emlékhely sok száz fotón, dokumentumon, videón keresztül eleveníti fel a 25 éve történteket. A paravánok részletesen beszámolnak a politikai reformokat követelők, javarészt diákok heteken át tartó tüntetésének alakulásáról, s annak fegyveres erővel történt leveréséről, amelyre 1989. június 3-án, illetve negyedikén hajnalban került sor. A halottak számáról hivatalos adatok nincsenek, számuk több százra tehető. 

A téma a mai napig tabunak számít a szárazföldi Kína területén, az arról szóló információkat az írott és nyomtatott sajtóban, az interneten is cenzúrázzák, az események évfordulóján tömeges megemlékezést nem engedélyeznek, s minden arra való törekvést ellehetetlenítenek.

tiananmen-múzeum-2.jpeg

A múzeum megnyitását ennek megfelelően jelentős ellenállás előzte meg. Az annak helyet adó épület tulajdonosi bizottsága például azzal vádolja a szervezőket, hogy megszegték a bérleti szerződést, így nincs joguk ott tartózkodni. A többemeletes komplexum többi bérlője szintén ellenezte az emlékhelyet, mondván, hogy az a teljes épület biztonságát veszélyezteti. A megnyitó napján a hongkongi sajtóbeszámolók szerint több tucat Kína-barát demonstráló jelent meg, s próbálta megakadályozni, hogy a több száz látogató bejusson. 

A szervezők ugyanakkor eltökéltek az emlékhelyet illetően, s azt állítják, az ellenérvek csak kifogások, az ellenkezők Peking hátszelét élvezik. Ők napi több száz látogatót várnak a múzeumban, minél többet a szárazföldi Kína területéről.

Forrás: MTI - Sanghaj, Fotók: BBC

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása