Magyarország kínai külképviseletein több mint 260-an voltak szavazásra jogosultak, ennyien kérték korábban a helyi névjegyzékbe történő felvételüket. Közülük Pekingben 80-an, akikből 70-en jelentek meg a magyar nagykövetség választóhelyiségében.
Kisvári Ádám első választót tájékoztatja Báthori Béla a külképviseleti választási iroda tagja, pekingi főkonzul az országgyűlési képviselő-választáson a pekingi magyar nagykövetség szavazóhelyiségében 2014. április 6-án.
Kontra Ferenc, a külképviseleti választási iroda elnöke az MTI tudósítójának elmondta, a szavazók között sok volt közöttük a fiatal, akik Pekingben, vagy a környéken, így például Tiencsinben tanulnak. Többen voltak első választók. Az első szavazó egyébként már reggel 6 óra előtt ott toporgott a külképviselet kapujánál és nem sokkal 6 óra után egy újabb diákcsoport érkezett.
Az észak-kínai Tiencsinből érkezett magyar diákok, köztük Kovács Viktória (b) és Vér Tamara (j) átveszik szavazólapjaikat Báthori Bélától (j2) és Horváth Hajnalkától, a külképviseleti választási iroda tagjaitól az országgyűlési képviselő-választáson a pekingi magyar nagykövetség szavazóhelyiségében 2014. április 6-án.
Rendkívüli esemény nem történt, mindössze három megjelent magyar állampolgár nem szavazhatott, mert nem volt rá jogosult, nem szerepeltek a névjegyzékben. Egy 17 éves lány, aki úgy tudta, ha idén tölti be a 18. születésnapját akkor már választhat. A kínai fővárosban volt egy Magyarországon állandó lakhellyel nem rendelkező levélszavazó is.
Herényi Gergely Kínában dolgozó magyar állampolgár barátnője, Li Csien társaságában leadja szavazatát az országgyűlési képviselő-választáson a pekingi magyar nagykövetség szavazóhelyiségében 2014. április 6-án.
A pekingi szavazóhelyiség legfiatalabb látogatója egy 15 hónapos kisfiú, Buzás Benedek volt, akinek édesapja a Hainan légitársaság belföldi járatain pilóta. A pekingi szavazatokat tartalmazó urna helyi idő szerint hétfőn reggel indul útnak Magyarországra.
Csuthi Virág első választó, a tiencsini idegengyelvi egyetem hallgatója leadja szavazatát az országgyűlési képviselő-választáson a pekingi magyar nagykövetség szavazóhelyiségében 2014. április 6-án.
A délnyugat-kínai Csungkingban, ahol magyar főkonzulátus működik 11 magyar állampolgárt vártak és helyi idő szerint kora délutánig valamennyiük meg is jelent, le is adta a voksát - számolt be az MTI-nek Szilágyi Balázs, a küvi elnöke.
Konkoly-Szabó Mária turistaként Pekingben tartózkodó magyar állampolgár elhagyja a szavazófülkét az országgyűlési képviselő-választáson a pekingi magyar nagykövetség szavazóhelyiségében 2014. április 6-án.
Hasonlóan magas, 86 százalékos részvételi arány mutatkozott a hongkongi szavazáson, ahol a záróráig az előzetesen regisztrált 65 magyarból 56-an adták le voksukat. A Kína különleges közigazgatási övezetében élő honfitársak száma egyre magasabb, s a szavazáson való magas részvétel is azt mutatja, indokolt volt a főkonzulátus tavaly novemberi újranyitása - mondta el Erdődi Ákos hongkongi főkonzul az MTI-nek vasárnap este.
Székely Gábor, az Innomed pekingi képviseletvezetője (b) átveszi szavazólapjait a külképviseleti választási iroda elnökétől, Kontra Ferenctől (j) és Báthori Bélától, az iroda tagjától az országgyűlési képviselő-választáson a pekingi magyar nagykövetség szavazóhelyiségében 2014. április 6-án.
Sanghaj városában az esti 7 órás zárásig 102-en járultak az urnákhoz - tájékoztatta az MTI-t Schmitt Pál főkonzul. A főkonzulátus konzuli kerülete Fucsien, Csöcsiang, Csiangszu és Anhuj tartományokra is kiterjed, ahol 150-200 magyar él.
Forrás: MTI - HVG, hirado.hu, delmagyar.hu, Fotók: Trebitsch Péter / MTI
Kewendi 2014.04.08. 03:55:22
micsoda? 2014.04.08. 09:25:10
Pekingi Zsazsa · http://pekingikacsa.blog.hu 2014.04.14. 10:47:02