pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Kína rendesen "beshoppingol" fegyverekből...

2014.02.28. 06:10 Pekingi Zsazsa

Dél-Koreát megelőzve Kína lett a hadiipari termékek legnagyobb felvásárlója Kelet- és Délkelet-Ázsiában - derült ki a védelmi és biztonságpolitikai elemző cég, az IHS Defence and Security legfrissebb éves jelentéséből.

dark-sword.jpg

A tekintélyes amerikai információszolgáltató megállapításait a hongkongi South China Morning Post című lap idézi csütörtöki számában. Ezek szerint a régió fegyverimportja tavaly a globális kereskedelem növekedésénél nyolcszor nagyobb mértékben nőtt.

Az élen Kína áll 52,6 százalékos, 2,3 milliárd dolláros évi növekedéssel. A tanulmány 2014-re Kína vonatkozásában 13,8 százalékos bővülést jósol éves viszonylatban, ami 2,6 milliárd dollárnak felel meg. 2013-ban a Kína 1,9 milliárd dollár értékben exportált védelmi eszközöket, ami az egy évvel korábbihoz képest 4,4 százalékos emelkedésnek felel meg.

Paul Burton térségi szakértő közölte, hogy az emelkedő kínai import elsődleges forrása Oroszország volt, amely Kínába irányuló eladásait a korábbi megközelítően 3,5 milliárd dollárról 4,5 milliárd dollárra növelte. A tételek zömét harci gépek hajtóművei alkották. 

Általában véve a térségben a legkelendőbb termékek a légvédelmi eszközök, repülőgépek, helikopterek voltak az IHS szerint.

A hadiipari import Kelet- és Délkelet-Ázsiában tavaly elérte a 12,2 milliárd dollárt, értéke 24,5 százalékkal volt több, mint 2012-ben. A globális kereskedelem tavaly 3 százalékkal bővült, elérte a 67,6 milliárd dollárt.

T-50-golden eagle.jpg

Dél-Korea, amely két éve még a legnagyobb importőr volt a térségben jelentős eladásokat könyvelhetett el az elmúlt évben. A Fülöp-szigetek például 12 darab T-50-es Golden Eagle típusú könnyű harci repülőgép vásárlását jelentette be, miközben Indonézia már hadrendbe is állította első ilyen, 16 gépből álló egységét.

Dél-Korea exportja tavaly 91,6 százalékkal nőtt, elérte a 613 millió dollárt. Az IHS számításai szerint az ország egy éven belül megelőzheti Kínát az export területén. Ennek alapvető oka, hogy belföldi hadiipari termelését rendkívül jó színvonalúra sikerült felfejlesztenie, amivel különösen vonzó lehet a feltörekvő gazdaságok piacán.

Az összeállítás szerint Indonézia importja tavaly 167,7 százalékkal nőtt, Malajziáé 40,6 százalékkal, az alacsony bázisú Kambodzsáé 850 százalékkal, Tajvané pedig 17,4 százalékkal bővült. India vásárlásait drámai mértékű növekedés jellemzi - állapították meg az IHS-nél. A világ második legnépesebb országa immár Szaúd-Arábiát megelőzve az Egyesült Államok hadiipari termékeinek legnagyobb vevője. Tavaly 1,9 milliárd dollárért vásárolt be belőlük, a 2009. évi vásárlásainak a nyolcszorosát.

Az adatok elemzéséből kiderült, a régió legnagyobb ellátója védelmi eszközökből továbbra is az Egyesült Államok. Globálisan a tíz vezető gyártóból kilenc amerikai székhelyű.

Forrás: MTI

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása