pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Újabb embert fertőzött meg a madárinfluenza Kínában

2014.02.06. 06:15 Pekingi Zsazsa

A H10N8 jelű, Kínában terjedő vírus eddig nem terjedt emberről emberre, de már a második betegnél azonosították.

A Lancet orvosi hetilapban szerdán közzétett tanulmányban kínai tudósok arra figyelmeztetnek, hogy a H1N8 mutáción esett át, így már emberek is hordozhatják. A vírust először egy Csianghszi tartománybeli, Nancsang városában élő 73 éves asszony szervezetében azonosították, ő december 6-án elhunyt. A kínai egészségügyi hatóságok január 26-án újabb emberi H10N8-fertőzést találtak. A tudósok megállapították, hogy a H10N8 két másik madárinfluenza-vírussal mutat genetikai hasonlóságot: a H5N1 és a H7N9 jelűvel. Mindkettő átlépte a fajok közti határt, azaz szárnyasról emberre terjedt, és nagyszámú halálesetet okozott. A H10N8 egyes jellemzői a H9N2-vírusra emlékeztetnek, mely a kínai szárnyasok ismert kórokozója.

A H10N8 nem vezetett nagy szárnyasjárványokhoz, ami azt jelenti, hogy feltűnés nélkül terjedhet állatról állatra. Ember embernek ugyan még nem adta át a vírust, ám a szerzők szerint "a járvány lehetőségét nem szabad lebecsülni". A tanulmány előzménye, hogy a kínai és nemzetközi egészségügyi hatóságok a téli influenzaszezon idején nagy figyelemmel követik a tavaly felbukkant H7N9 madárinfluenza-vírus terjedését. Az utóbbi vírus az idén 25 ember halálát okozta, 113-an fertőződtek meg - jelentették be hétfőn. A H10N8-hoz hasonlóan a H7N9 esetében sem mutatták még ki, hogy emberről emberre terjedhet, az Egészségügyi Világszervezet munkatársai szerint az utóbbit mindenekelőtt szárnyasoktól kapják el az emberek. A kínai hatóságok számos élőállat-piacot bezárattak az országban, hogy megállítsák a kórokozó terjedését.

A tanulmány szerint az első emberi H10N8-as eset az a 73 éves asszony volt, akit november 30-án vittek kórházba magas lázzal és tüdőgyulladással. Annak ellenére, hogy antibiotikummal és antivirális szerekkel is kezelték, több szervének működése leállt, majd kilenc nappal a betegség első tünetei után meghalt. Azt mondják, a kór kitörése előtt négy nappal járt szárnyaspiacon, ám ott a szakemberek nem tudták kimutatni a kórokozót, ennek forrása tehát ismeretlen. Lehet, hogy az új vírus okozta a halálát, ám boncolást nem hajtottak végre, és az idős nő magas vérnyomásban, szívbetegségben és súlyos, idegi eredetű izombetegségben is szenvedett. A második páciens, akinél a H10N8 jelű törzset megtalálták, egy 55 éves, szintén nancsangi nő, ő kritikus állapotban van, jelenleg is kórházban kezelik. Su Jüe-lung, a kínai betegségmegelőzési és járványügyi központ munkatársa elmondta: aggodalomra adhat okot, hogy H10N8-nak olyan genetikai jellemzői fejlődtek ki, amelyek lehetővé tehetik hatékony szaporodását az emberi szervezetben.

Forrás: hirado.hu / MTI

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása