pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Akarod hallani hogyan szól a ku-cseng? Akkor irány a MÜPA!

2014.01.26. 08:45 Pekingi Zsazsa

Az egyik legősibb ázsiai hangszer, a citerához hasonló ku-cseng is megszólal a Művészetek Palotájában február 3-án elhangzó kínai újévi hangversenyen, amelyen a Csöcsiang Kínai Tradicionális Zenekar lép fel.

Ezt nem játsszák, de "imígyen" szól a ku-cseng - Guns 'N Roses - Sweet Child o' Mine

A selyemhúrokkal felszerelt hangszert, mely már az i. e. 5. században felbukkant Kínában, egyik legavatottabb mestere, a korábban többek között a New York-i Filharmonikusokkal is fellépő Szu Csang szólaltatja majd meg egy, a hangszerre írt versenyműben. A darab mellett további hat műsorszámot hallhat majd a budapesti közönség, köztük a Kínában népszerű Tavaszi ünnepi nyitányt, a népzenész-zeneszerző Li Huan-cse 1956-os művét, amelyet a kínai újévet köszöntő népszokás ihletett.

ku-cheng.jpg

A Sanghaj környéki régió népzenéjét kortárs zenével ötvöző zenekar karmestere a neves orosz dirigens, Gennagyij Rozsgyesztvenszkij tanítványa, Sanghaj zeneakadémiájának tanszékvezető professzora és az ottani operaház művészeti igazgatója, Csang Kuo-jung - derül ki a Müpa ajánlójából.

A ku-cseng mellett számos más, Európában egzotikusnak számító hangszer is megszólal majd a hangversenyen, így például a hegedűk helyét az éneklő hangú erhu foglalja el, a csellók mellett a pengetős liu-csin és a ruan szól, a fafúvókat pedig a dizi nevű bambuszfuvola képviseli a zenekarban.

A Kínában ünnepelt holdújév időpontja idén január utolsó napjára esik.

Forrás: MTI

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása