pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Szar van a palacsintában - újabb hírportálokat blokkoltak Kínában

2014.01.24. 06:50 Pekingi Zsazsa

Nagy külföldi hírportálok váltak elérhetetlenné szerda óta Kínában, miután azok a kínai elit offshore számláiról számoltak be az Oknyomozó Újságírók Nemzetközi Szervezetének (ICIJ) tényfeltáró jelentése alapján.

offshore-kína-elit-2.jpg

Az áldozatok közt van a brit The Guardian és BBC, a kanadai CBC, a francia Le Monde, a spanyol El Pais és a hongkongi South China Morning Post internetes oldala is. Az amerikai CNN ugyanakkor - bár szintén beszámolt az ügyről - "sértetlen" maradt, sőt, a kérdéses cikk is elérhető angol nyelvű portálján.

A fokozott cenzúrát az ICIJ azon jelentése váltotta ki, mely csaknem 22 ezer kínai és hongkongi, valamint 16 ezer tajvani lakos offshore számláit tárta fel.

offshore-kína-elit-1.jpg

A névsorban Kína leggazdagabbjai és legbefolyásosabbjai, így például a kínai elnöknek, a korrupcióellenes harcot az elmúlt évben komoly mértékben fokozó Hszi Csin-pingnek a sógora, a korábbi elnök, Hu Csin-tao unokatestvére vagy az előző miniszterelnök, Ven Csia-pao fia és veje is szerepelnek. A legfelsőbb kínai vezetés, vagyis a kommunista párt politikai bizottságának állandó bizottsága hét tagjából legalább ötnek a rokonai rendelkeznek offshore számlákkal - állítja a jelentés. Az offshore paradicsomokban bejegyzett vagyonnal rendelkező kínai tehetősek közt a leggazdagabb kínai hölgy, Jang Huj-jüen, számos nagycég alapítója és vezetője, így például az internetóriás Tencent első embere is megtalálható.

"A kínai gazdaság minden szegletének szereplői, az olajtól a zöld energiáig, a bányászattól a fegyverkereskedelemig rajta vannak a listán" - írja a jelentés.

Az offshore adóparadicsomokat adóköteles jövedelmek eltitkolásához, "láthatatlan" nemzetközi kereskedelmi tranzakciók lebonyolításához használják. A jelentés ugyan csak a számlák meglétének tényét közli, s nem állítja, hogy azokon keresztül illegális tevékenység zajlana, a cenzúra ténye ugyanakkor arra enged következtetni, hogy a lista kiszivárogtatása nagyon is érzékeny időpontban történt.

Forrás: MTI

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása