pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Blokkolják a Guardian brit lap weboldalait Kínában - senki nem tudja miért

2014.01.09. 06:10 Pekingi Zsazsa

Szerda óta nem lehet elérni a Guardian című brit napilap honlapját a nagy kínai tűzfalon belülről, a blokkolás okát az újság maga sem érti.

Nagy-Tűzfal-Kína.jpg

A guardian.co.uk internetcím böngészőbe írása után szerda óta hibaüzenet fogadja a kínai internetezőket, akik számára így újabb külföldi lap elérése vált lehetetlenné. A cenzorok szigorának oka nem ismert, a brit lap illetékeseinek szerdai nyilatkozata szerint az újság az elmúlt napokban semmilyen Kínával kapcsolatos tabutémát nem dolgozott fel, vagyis nem szolgáltatott okot a virtuális térben való büntetésre. Hétfőn ugyan írt a kisebbségek miatt érzékenynek számító nyugat-kínai Hszincsiang-Ujgur Autonóm Területről, ám erre korábban számos alkalommal akadt már példa.

Guardian-blokkolják-Kínában-1.jpg

A témával kapcsolatos kérdésre Hua Csun-jing, a pekingi külügyminisztérium szóvivője azt mondta, nem volt tudomása az ügyről. A szóvivő az érdeklődőket az illetékes minisztériumhoz irányította.

A Guardian honlapjának blokkolását megelőző napon, kedden a Reuters hírügynökség és a Wall Street Journal napilap kínai nyelvű oldalainak újbóli elérhetősége keltett meglepetést. A két honlap elérését november közepe óta lehetetlenítették el a cenzorok, miután azok az amerikai JPMorgan Chase & Co. megkérdőjelezhető gyakorlatáról közöltek írást, azt állítván, hogy az óriásbank vezető kínai politikusok gyermekeit alkalmazta, illetve az ő érdekeltségeikkel kötött üzletet.

Nagy-Tűzfal-Kína-2.jpg

Továbbra is elérhetetlen a The New York Times és a Bloomberg hírügynökség oldala, miután azok a legfelsőbb vezetés tagjainak vagyoni helyzetéről jelentettek.

Forrás: MTI

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása