pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Bezúztak 6 tonna elefántcsontot Kínában

2014.01.07. 09:00 Pekingi Zsazsa

Hat tonnányi elkobzott elefántcsontot semmisítettek meg hétfőn Kínában. Ez a pekingi kormány első ilyen intézkedése, mellyel az illegális kereskedelem elleni határozott fellépését kívánja demonstrálni.

elefántcsont-bezúzás-kína-1.jpg

A pekingi hatóságok összesen hat tonnányi elkobzott elefántcsontot semmisítettek meg hétfőn. Dísztárgyakat, faragásokat és agyarakat állítottak ki és mutattak meg újságíróknak, diplomatáknak és környezetvédőknek a dél-kínai Kuangcsou tartomány Tuangkuan városában, mielőtt azokat két zúzógépbe helyezték.

Kína az elefántcsont legnagyobb piaca a világon, és Tungkuanban összpontosul a kínai elefántcsont-kereskedelem túlnyomó része.

elefántcsont-bezúzás-kína-2.jpg

Kínában a gazdasági növekedés nyomán megerősödött középosztály körében társadalmi rangot jelent az, ha valaki elefántcsontból készült faragványt vásárol. Egy-egy ilyen tárgy ára kilónként a feketepiacon elérheti a kétezer dollárt (440 ezer forint). Az elefántcsontot már így is fehér aranynak nevezik az országban.

elefántcsont-bezúzás-kína-3.jpg

A hatóságok közlése szerint ez volt az első alkalom, hogy jelentős mennyiségű elefántcsontot semmisítettek meg Kínában, és még ez is csak egy része volt a teljes lefoglalt állománynak. A megsemmisített elefántcsontot Afrikából érkező szállítmányokból foglalták le, illetve faragványokat készítő üzemektől vagy azokat árusító boltoktól kobozták el.

elefántcsont-bezúzás-kína-4.jpg

A Nemzetközi Állatjóléti Alap (IFAW) erőteljes jelképes tettnek nevezte az elefántcsont megsemmisítését, amely a szervezet szerint azt mutatja, hogy a kínai kormány aggódik a csempészet elefántpopulációkat sújtó hatása, illetve azon regionális biztonsági kockázatok miatt, amelyeket a vadvilággal kapcsolatos bűnözés kivált. Az IFAW becslése szerint tavaly több mint 35 ezer elefánt esett áldozatul agyarkereskedő orvvadászoknak.

A kínai hatóságok akciójukkal más országok példáját követték. A Fülöp-szigeteken 2013 júniusában, az ázsiai országok közül elsőként, több mint öt tonna elefántcsontot semmisítettek meg tízmillió dollár (2,2 milliárd forint) értékben. Novemberben az Egyesült Államokban zúztak be hat tonnát, amelyet az elmúlt 25 évben foglaltak le, Gabon pedig még 2012-ben égetett el öt tonnányi "fehér aranyat".

Forrás: MTI, ECNS

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása