pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Víz alatti "drónokkal" kísérletezik Kína - jól jön majd a Kelet-kínai-tengeren

2013.12.06. 06:45 Pekingi Zsazsa

Víz alatti "drónokkal", távirányítású robothajókkal kísérletezik Peking, hogy vízi haderejét így erősítse - írja a csütörtöki South China Morning Post hongkongi napilap.

vízalatti-drón1.jpg

A képek illusztrációk

Az újság a fejlesztésben részt vevő tudósokat idézve azt írja, az ilyen típusú járművek fejlesztésére fordított kormányzati források összege "drámain megnőtt", elsősorban a hadsereg részéről. Az önjáró, távirányítással működő, víz alatti robothajók tökéletesítésén legalább 15 fejlesztő csoport dolgozik, tagjaik az ország vezető egyetemeiről és kutatóintézeteiből tevődnek össze.

vízalatti-drón2.jpg

Miközben a levegőben bevetett drónok kifejlesztését több évtizede fizeti az állam, a hasonló, víz alatti járművek gyakorlati jelentőségét csupán nemrég fedezték fel - idézi a lap Ma Csong-lit, a harpini műszaki egyetem szakértőjét. Ma szerint a hadsereg mindenekelőtt a vízi drónok hírszerzési alkalmazásában érdekelt, de ezek a járművek objektumok hordozására is képesek lesznek, s rakétákkal is fel lehet azokat szerelni.

vízalatti-drón3.jpg

A járművek éjjel-nappali megfigyelésre képesek, az emberi szemnél jóval távolabbra látnak majd, nagy számban bevethetők, legfőbb előnyük pedig az, hogy a sebesülések számát csökkentik. A legnagyobb kihívásként Ma az éles és stabil képek és videók felvételére képes kamera kifejlesztését nevezte meg, amelynek ezenkívül arra is képesnek kell lennie, hogy megkülönböztesse a hadihajókat a civil hajóktól. A fentiek nélkül nem kezdődhet el a víz alatti drónok tömeggyártása - hangsúlyozta Ma.

A kutató azt is megjegyezte, nem Kína az első ország, amely ilyen járművekkel kísérletezik. Az Egyesült Államok korábban kezdett a fejlesztésbe, s meggyőző eredményeket is tudott felmutatni, a kínai modelleket ugyanakkor az amerikainál szélesebb körű használatra kell tervezni.

"Kínának számos vízi szomszédja van. Ezeken a konfliktussal terhelt területeken a drónok az emberi jelenlétet igénylő hajóknál jóval hatékonyabban, kényelmesebben és biztonságosabban tudnak működni, s azoknál kevesebbe is kerülnek" - fogalmazott a tudós.

Forrás: MTI

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

minek az? 2013.12.07. 11:14:59

"vízi haderejét": úgy érted, haditengerészetét
süti beállítások módosítása