pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Kína gyakorlatilag leszarja a Fehér Ház kérését

2013.12.05. 06:30 Pekingi Zsazsa

Az Egyesült Államok és Kína közti jó viszony alapja a bizalom és egymás indítékainak pozitív szemlélete - fejtette ki pekingi látogatásán Joe Biden amerikai alelnök, aki az elmúlt hetekben heves vitát kiváltott kínai légvédelmi azonosító övezetről is tárgyal a kelet-ázsiai országban.

biden-kina1.jpg

A két nagyhatalom közötti kapcsolat az egész XXI. századot meghatározza majd. Amennyiben a feleknek sikerül jó viszonyt fenntartaniuk, a lehetőségek határtalanok lesznek - mondta Hszi Csin-ping kínai elnökkel való találkozója után az amerikai alelnök.

biden-kina3.jpg

A Biden által őszinteként és konstruktívként jellemzett Hszi úgy fogalmazott: a két országnak közös felelőssége a béke fenntartása, ehhez pedig a párbeszéd és együttműködés erősítése szükséges. A kétoldalú kapcsolatok általánosságban véve pozitívan alakulnak, a nemzetközi környezet ugyanakkor változóban van, mind több a kihívás és a regionális konfliktus - mondta a kínai elnök.

biden-kina2.jpg

Joe Biden szerdán kétnapos látogatásra érkezett Kínába, ahol többek közt az új kínai légvédelmi azonosító övezettel kapcsolatos amerikai aggályokat is tolmácsolni kívánja. Az övezetet Kína november végén jelölte ki, az kiterjed a Japán és Dél-Korea által sajátjának tartott területekre is, s azok légvédelmi zónáját is érinti. Peking azt követeli, hogy a zónába érkező gépek azonosítsák magukat, tegyenek közzé repülési tervet, s álljanak folyamatos rádiókapcsolatban a kínai légiirányítókkal. Washington és Tokió azzal vádolja ezzel kapcsolatban Pekinget, hogy egyoldalúan meg akarja változtatni a területi status quót.

A kínai külügyminisztérium szerdán azt jelentette be: nem tesz eleget a Fehér Ház korábbi kérésének, s nem számolja fel az övezetet. Annak felállítása az ország "szuverén joga", s amúgy is szükséges önvédelmi intézkedés - fogalmazott Hung Lej, a külügyi tárca szóvivője.

Az amerikai alelnök csütörtökön üzletemberekkel találkozik, s Li Ko-csiang miniszterelnökkel folytat majd megbeszélést.

Forrás: MTI

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

bambanő (törölt) 2013.12.06. 09:39:19

most kellene megallitani Kinat, amig nem keso

gigabursch 2013.12.06. 11:38:47

"Kína gyakorlatilag leszarja a Fehér Ház kérését"

...és milyen jól is teszik.

Igazában szerencsés lenne, ha eme sárgolyó minden embere és állama, bankja, vállalata nagyívben leszarná az AEÁ-t.
Sőt, bojkottálná.

☉ ☾ 2013.12.06. 11:59:00

Megy ez rendesen, és addig rohan, amíg beleszalad egy háborúba. Kína számít a fegyveres konfliktusokra, készül is rá, politikájának szerves részét képezi a fegyveres fenyegetés. Pakisztán, India, Nepál, Mongólia - gyakorlatilag minden szomszédjánál az agresszív fenyegetést alkalmazza, ráadásul Indiával szemben területi követelései is vannak. Ami ugye nonszensz, hiszen azok a területek az Indiai-Tibeti határhoz tartoztak, amíg Kína fegyveresen el nem foglalta Tibetet.

A kínai lufi is kidurran egyszer, minél többet ütközik, annál hamarabb. Ezek a nagyhatalmi erőfitoktatások hasonlóak az Orosz izmozásokhoz - ott sem volt fenntartható fejlődés és hosszú távon tervezhető, belső fogyasztásra alapozott jövőkép.
süti beállítások módosítása