pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Több mint 600 millió internetező van már Kínában

2013.11.30. 06:30 Pekingi Zsazsa

Már a 600 milliót is meghaladja az internetezők száma Kínában, ahol a teljes lakosság csaknem fele kapcsolódik már a világhálóra.

internet-kina1.jpg

Az állami internet információs hivatal frissen nyilvánosságra hozott adatai szerint a kínai netezők száma szeptember végén 604 millió főt tett ki. Ez a teljes lakosság 45, a 14 éven felüli lakosságnak pedig 55 százaléka.

internet-kina4.jpg

A kelet-ázsiai ország összes városa rendelkezik internetkapcsolattal, a vidéki településeknek 99 százaléka részese a virtuális világfalunak - derül ki a részletes statisztikákból. Jellemző sajátosság, hogy a netezők túlnyomó többsége, mintegy 77 százalék, nem számítógépét, hanem elsősorban mobilját használja a böngészésre. Ennek hátterében a megfizethető árú okostelefonok térnyerése és a netezést mindenhol lehetővé tevő 3G-s mobilkommunikációs rendszer kiépítettsége áll. A kínai lakosok mindenekelőtt vásárlásra, információgyűjtésre és csevegésre használják a netet.

internet-kina3.jpg

Az internet használatának terjedése az elmúlt években robbanásszerű növekedést mutatott. Kínában öt évvel ezelőtt még csupán a jelenlegi fele, 300 millió fő netezett, számuk az 500 milliós határt 2011-ben lépte át. A dinamikus növekedés a szakemberek szerint a következő években is biztosan fennmarad: a Boston Consulting Group nemzetközi tanácsadó cég becslései szerint például 2015-re a világhálóra több mint 700 millió kínai lakos kapcsolódik.

Forrás: MTI

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása