pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Édes hazugságok

2013.08.01. 09:00 Pekingi Zsazsa

A hétmilliós, északkelet-kínai Csinan városában kapható méz 60-70 százaléka is hamis lehet - a jelenség egy helyi lap írása szerint az egész országban jellemző.

main_honey.jpg

A témáról Santung tartomány székhelyének egyik legnagyobb újságja, a Csinan Zsipao cikkezett. A lap azt állítja, hogy a méz hamisítása Kínában "nyílt titok" az iparágon belül, a cikkírók az állítás valóságtartalmának kiderítésére kezdtek a helyi viszonyok felderítésébe. A csinani piacokon való vizsgálódásuk során a kereskedők számos esetben ismerték be, hogy nagy mennyiségű cukorszirupot értékesítenek a méztermelőknek, akik azt termékeikbe keverve állítják elő a hamis mézet. A cukorszirupos méz jóval olcsóbb a "száz százalékos méz" termelésénél, a kereskedők így jelentős haszonra tudnak szert tenni.

A lap Szung Hszin-fangot, a tartományi méhészegyesület elnökét idézi, aki azt állítja, hogy jelenleg a piacon lévő méz 60-70 százaléka hamis. A fogyasztók becsapása nem nehéz, a cukorsziruppal készülő termékek ugyanis nagyban hasonlítanak az eredetire, tiszta állagúak és - a tiszta mézzel szemben - nem kristályosodnak, vagyis még vonzóbbnak is bizonyulhatnak emiatt.

A cukorszirup mézzel keverése mellett különböző vegyszerek mézzel keverése is bevett gyakorlat, utóbbit a kisebb gyártók, út menti árusok gyakorolják - írja a lap. A probléma megoldását a nemzeti termékbesorolás visszásságai, a szabályok betartatásának hiánya és az iparági felülvizsgálat elmaradása is nehezítik - sorolja a Csinan Zsipao.
Az ország méziparában az elmúlt bő másfél hónapban ez már a második ilyen eset. Június közepén a közép-kínai Csungking városában 500 kilogramm hamis mézet találtak a hatóságok. A "méz" ebben az esetben semennyi valódi mézet nem tartalmazott, helyette kilogrammonként 187 milligramm alumíniumszármazékot és más vegyszereket találtak benne.

Sanghaj , 2013. július 31., szerda (MTI)

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása