Bruce Lee CGI egy Johnnie Walker reklámban - az antialkoholista halott művész szeszt árul egy olyan nyelven, amit sosem beszélt.
Bruce Lee közel 40 évvel halála után visszatért, hogy Johnnie Walker Blue Label whisky-t népszerűsítsen egy reklámfilmben. A film persze azonnal megosztotta a szinész rajongótáborát.
Hongkongban a Causeway Bay-en a Crown Plaza Hotelben forgatták a filmet, melyben a hongkongi színész és Bruce Lee hasonmás Danny Chan Kwok-kwan szerepel. A digitálisan megalkotott Bruce Lee arcmozgást másolták Chan arcára és a hangalámondást pedig úgy írták meg, hogy az Lee saját gondolatait, filozófiai nézeteit közvetítse. Lee lánya, Shannon Lee, konzultált a filmes projektnek.
A reklámot vasárnap mutatták be, Lee halálának közelgő 40. évfordulójára.
Bruce Lee hongkongi származású szülők gyermekeként az Amerikai Egyesült Államokban született 1940 november 27-én, de Hongkongban nőtt fel. Tizenhárom éves volt, amikor Yip Man, Wing Chun kung-fu mester tanítványa lett, de ezen kívül más sportokat is űzött, például bokszolt és vívott. 18 évesen visszatért Amerikába, ahol filozófiát tanult. Egyetemi évei alatt tánctanítással, majd harcművészet-oktatással tartotta fenn magát. Első szerepét Hollywoodban a The Green Hornet című televíziós sorozatban kapta. 1970-ben Raymond Chow producer leszerződtette a hongkongi Golden Harvest filmstúdióhoz. Negyedik filmje, A sárkány közbelép premierje előtt, 1973. július 20-án váratlanul halt meg, a boncolás szerint allergiás volt a korábban bevett fájdalomcsillapító egyik összetevőjére. Lee hatással volt a filmművészetre, a harcművészet filmbeli ábrázolására, és számos későbbi rendezőt, színészt inspirált, annak ellenére, hogy csupán négy ilyen jellegű játékfilmet készített. - Wikipedia
A reklámfilm nagy hullámokat vert a Sina Weibo (kínai Twitter) mikroblog oldalakon, ahol többségében pozitív fogadtatásban részesítették, és egy "kínai ikonhoz" méltó és megható megemlékezésnek tartották.
"Ez a film, a komputer grafikák, újraélesztették a legendát!" - írta egy felhasználó.
Néhányan azonban Lee hongkongi és külföldi rajongói közül nem voltak ilyen fogékonyak, és ízléstelennek tartották a dolgot. Nem egy legenda előtti tisztelgésnek tekintették a filmet, hanem puszta reklámnak.
"Az animáció vitathatatlanul élethű és tényleg úgy néz ki, mint Bruce Lee." - mondta Edwin Lee, hongkongi filmes. "De hogy ezzel egy alkoholt kelljen reklámozni? Szerintem gyalázatos. Ez az ember nem ivott soha. A tény, hogy egy reklámfilmben éled fel újra, amelyben olyan terméket reklámoz amihez soha semmi köze nem volt, erkölcstelen és jól mutatja a marketing romlottságát. Mindez csak azért, hogy a kínai piacra betörhessen a Johnnie?! Ráadásul a hongkongi ikon mandarinul beszél és nem kantoni nyelven."
Forrás: SCMP
Brando 2013.07.12. 23:02:24
Egyrészt túl hosszú, fele ennyi is elég lett volna; másrészt Bruce-nak sokkal karizmatikusabb az igazi hangja mint az idegesítő narrátornak; harmadrészt nem segít az sem, h a feliratot olvasni kell, így a filozófiai mélység picit döcögve jön át.
Hogy valami jót is mondjak: a képi világ rendben van - de ez ma már alap.
10/4