A hét elején 1000 döglött kacsát találtak a Nanhe nevű folyóban, a shanghaji döglött disznók száma pedig egyre csak nő.
A kínaí hatóságoknak újabb rejtéllyel kell szembenézniük, miután 1000 kacsa tetemet találtak a Nanhe folyó vizén lebegni az ország Sichuan tartományában.
A shanghaji döglött malacok száma mára elérte a 16.000 darabot amit a Huangpu folyóban és annak felső mellékfolyóin találtak, de állami részről még mindig nincs magyarázat a különös jelenségre.
Liang Weidong, a tartományi hivatal kommunikációs hivatalának nevében azt nyilatkozta a Xinhua-nak, a kínai állami hírügynökségnek, hogy a rohadó madarakat 50 műanyagból szőtt zsákban találták, ezekből később eltávolították, fertőtlenítették a tetemket, majd elásták. Mivel a Nanhe folyó vizét nem használják ivóvíz szerzésre, a hatóságok szerint ezért nem veszélyes a lakosságra nézve.
Ez a kijentés persze nem igazán nyugtatta meg a közvéleményt és a kínai polgárok a Sina Weibo-n, a helyi Twitteren, tudatták, hogy nem igazán hisznek a hivatalos szerveknek. Egyikük például ezt írta:
"Hogyan állíthatják, hogy nem veszélyesek a kacsa tetemek, amikor azt sem tudják, mitől döglöttek meg?!"
Baby Lucky név alatt pedig a következőket olvashatjuk:
"Döglött malacok, döglött kacsák... egyre sűrűbb lesz ez a leves."
Ez a kacsa ügy csak a legfrissebb eset, és úgy tűnik az elhullott haszonállatok kezelése súlyos probléma Kínában.
A betegségben elhullott állatok értékesítését a hatóságok megtiltották, arra hivatkozva, hogy azok járványt okozhatnak, így a tetemeket a gazdák a folyókba dobják.
Amióta a rendőrség komolyan rajtaüt minden illegális beteg vagy döglött állat vásáron, ez a probléma még súlyosabb lett a korábbi évekhez képest.
Legutóbbi mérések szerint Kína folyóvizeinek 40%-a súlyosan szennyezett.
Utolsó kommentek