pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Kártérítést fizet a japán Mitsubishi Materials a második világháborús kényszermunkák áldozatainak

2016.06.03. 11:00 Pekingi Zsazsa

Pekingben írásban elkötelezte magát a bocsánatkérés és a kártérítés mellett a japán Mitsubishi Materials vállalat, amely a második világháború idején csaknem 3800 kínait kényszerített bányamunkára - jelentette a helyi média csütörtökön.

mitsubishi_bocsa_natke_re_s-2.jpg

A vállalat közleményében minden egyes áldozatnak, illetve hozzátartozóinak 100 ezer jüan (4,2 millió forint), összesen mintegy 370 millió jüan (15,7 milliárd forint) kifizetését ígérte. Az érintettek a Mitsubishi Materials jogelődjénél, a Mitsubishi Mining bányavállalat 10 szénbányájában dolgoztak.

Az 1940-es évek elején körülbelül 40 ezer kínait hurcoltak Japánba, mivel a háborúzó szigetország híján volt a munkaerőnek. Többtucatnyi cég dolgoztatta őket. Sokan közülük - kínai források szerint megközelítően 7 ezren - a nehéz munkakörülmények, az erőszak vagy az élelem hiánya miatt meghaltak.

mitsubishi_bocsa_natke_re_s-1.jpg

Kínában terjedő híresztelések szerint további két vállalat, a Kajima és a Nishimatsu is a Mitsubishi Materialséhoz hasonló lépésekre szánta el magát.

mitsubishi_bocsa_natke_re_s-3.jpg

A japán vállalat úgy nyilatkozott, hogy törekedni fog valamennyi áldozat beazonosítására és családjuk megtalálására. Pekingi nyilvános kötelezettségvállalásukkor a vállalat képviselői, vállalva történelmi felelősségüket, kifejezték őszinte bocsánatkérésüket, amelyet három volt munkás elfogadott.

mitsubishi_bocsa_natke_re_s-4.jpg

A kép Zhang Shijie-ről (J2) még 2014-ben az egyik tárgyalás után készült Pekingben

A Mitsubishi Materials azt is vállalta, hogy az egykori helyszíneken emlékműveket helyeznek el, és megemlékezéseket tartanak.

A japán nagyvállalat lépésére, vagyis a megegyezésre azt követően került sor, hogy az áldozatok és családtagok több csoportja ügyvédek segítségével bírósághoz fordult a jóvátétel érdekében. A Kyodo japán hírügynökség jelentése szerint egy 37 felperes alkotta csoport visszautasította az ajánlatot.

A tokiói kormány korábban minden hivatalos háborús kínai kártérítési kísérletet azzal hárított el, hogy 1972-ben, a diplomáciai kapcsolatok felvételekor Kína feladta erre vonatkozó jogát. Azokat a kereseteket, amelyeket kínai és dél-koreai állampolgárok nyújtottak be korábban kényszermunka vagy szexrabszolgaság miatt, visszautasították.

A Mitsubishi Materials vállalatvezetői tavaly már az Egyesült Államokban tartott ünnepélyes szertartáson bocsánatot kértek az amerikai hadifoglyok nyomorúságos körülmények közötti dolgoztatása miatt. Akkor James Murphy, egy japán rézbányát megjárt hadifogoly fogadta el szimbolikusan a bocsánatkérést. A különleges esemény helyszíne a Los Angeles-i Simon Wiesenthal Központ Tolerancia Múzeuma volt.

Forrás: MTI / Peking / Trebitsch Péter, Fotó: Ng Han Guan / AP, Reuters

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása