pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Kína világítótornyok építésébe kezd a Dél-kínai-tengeren

2015.05.27. 06:45 Pekingi Zsazsa

Kína világítótornyok építésébe kezd a Dél-Kínai-tenger két, ellenőrzése alatt lévő zátonyán, a Nansa/Spratly-szigetcsoport területén - jelentette be a szállítási tárca kedden, az alapkőletételi ünnepség napján.

vilagitotorony.jpg

A közlemény a Huanjang és a Csekua zátonyokat említi, amelyek a Fülöp-szigetek és Vietnam, illetve Brunei által is vitatott hovatartozású területek.

kinai_katonai_strategia.jpeg

A térségben az 1980-as évek végén egy év leforgása alatt hét szikla-, illetve korallzátony került kínai fennhatóság alá, egy vietnami áldozatokat is követelő fegyveres tengeri konfliktust követően.

del-kinai-tenger_szigetek.jpeg

A keddi kínai közlemény szerint az 50 méter magas "többfunkciós" világítótornyok a biztonságot fokozó és a hatékony navigációt szolgáló eszközök, amelyekre azért van szükség, mert a térségben folyamatosan nagy számban fordulnak meg halászhajók, s gyakoriak a balesetek is. A tornyokon - hagyományos kínai elemként - 4,5 méter átmérőjű lampion világít majd, fényüket 22 tengeri mérföld (40,74 kilométer) távolságból is látni lehet majd.

A külügyminisztérium szóvivője kérdésre válaszolva kedden ugyancsak azzal érvelt, hogy a világítótornyok több ország hajósainak biztonságát segítik és Peking célja, hogy ezzel is megfeleljen nemzetközi kötelezettségének. Hu Csun-jing arra is kitért, hogy Kína további polgári létesítmények építését tervezi a régióban.

A dél-kínai-tengeri mesterséges szigetfeltöltésekkel kapcsolatos, Fülöp-szigeteki aggodalmakra vonatkozó kérdésre Hua azt felelte, hogy Kína sosem élt vissza erejével egy kisebb országgal szemben, de a kisebb országnak is tartózkodnia kellene a provokatív fellépéstől. Egyúttal nyugalomra intette Manilát.

yang_yujun.jpeg

 Jang Jü-csün a kínai védelmi minisztérium szóvivője

A térségben megszaporodott amerikai felderítő, megfigyelő tevékenységgel kapcsolatban szintén kedden a kínai védelmi minisztérium szóvivője azt hangoztatta, hogy ezek a regionális feszültség fokozását szolgálják. Jang Jü-csün mindezt "régi trükknek" nevezte, amellyel esetleg további műveletekhez keresnek ürügyet.

amerikai_kemrepulo.jpeg

 P-8A Poseidon amerikai kémrepülőgép fedélzete

A szóban forgó Nansa/Spratly-szigeteket a Kínai Népköztársaság, illetve Tajvan mellett Vietnam is teljes egészében magáénak követeli, míg a Fülöp-szigetek, Malajzia és Brunei egyes részeit tartja területéhez tartozónak. A szigetek, zátonyok, homokpadok közül a legtöbbet Vietnam felügyeli, amelyet számban a Fülöp-szigetek, Kína és Malajzia követ. Valamennyi ország állomásoztat katonákat az általa elfoglalt területen.

Forrás: MTI / Peking / Trebitsch Péter, Fotók: Wikimedia Commons, Reuters / Kim Kyung-Hoon, US Navy

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása