pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Százéves fotók százait mutatja be a pekingi Palotamúzeum

2015.05.18. 06:15 Pekingi Zsazsa

A késői Csing-dinasztia és a Kínai Köztársaság korából származó fotógyűjteményt mutat be a pekingi Palotamúzeum, közismertebb nevén a Tiltott Város. Ez az első ilyen jellegű archív fényképkiállítás az új Kína, vagyis a Kínai Népköztársaság 1949. évi kikiáltása óta.

tiltott_varos_fotokiallitas-1.jpg

A tárlaton látható 300 fotót 20 ezer régi fénykép és üvegnegatív gondos átválogatása után választották ki.

A fotográfia mint műfaj először a Csing-dinasztia (1636-1912) késői időszakában a kínai történelem sok változást hozó, mozgalmas korszakában jelent meg a Tiltott Városon, vagyis a császári palotán belül. Ennek is köszönhető, hogy a korabeli képek nagy része biztonsággal átvészelte a következő évtizedeket - emlékeztetett a Hszinhua hírügynökségnek San Csi-hsziang múzeumigazgató.

A fotók között vannak politikai, gazdasági, katonai és diplomáciai témájúak, továbbá az egyszerű, száz évvel ezelőtt élt hétköznapi emberek életét, szokásait megörökítő felvételek.

tiltott_varos_fotokiallitas-2.jpg

A Palotamúzeum június közepétől kísérletképpen napi 80 ezerre korlátozza a látogatók számát. Ezzel egy időben valós névvel történő regisztrációval megkezdik a csoportos belépőjegyek online értékesítését, a "hagyományos" jegypénztárakat pedig bezárják. A lépést a kulturális örökség és a turisták biztonságának védelmével indokolják.

A világ egyik leglátogatottabb, 600 éves történelemre visszatekintő épületegyüttese az elmúlt években átlagosan 10 millió látogatót fogadott évente. Három éve minden esztendőben meghaladta a 15 milliót a látogatók száma, vagyis több volt, mint akár a párizsi Louvre-é, vagy a londoni British Museumé.

A Tiltott Város 1420-tól 1911-ig, csaknem ötszáz éven át volt a császári hatalom központja Kínában. Területe több mint 720 ezer négyzetméter, 980 épületből áll, 8707 kiállítóteremmel.

Forrás: MTI / Peking, Fotók: Xinhua / Jin Liangkuai

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása