pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Leletek százaira bukkantak a kínai Nankingban, a Ming-kor hatalmas hajógyárának helyszínén

2015.05.12. 12:15 Pekingi Zsazsa

Hajóépítéshez használatos eszközök százait rejtő építkezési terület vált ásatások helyszínévé a kelet-kínai Nanking városában, s szakértők arra következtetnek, hogy a munkások annak a hajógyárnak a nyomaira leltek, amely egy időben a "kínai Kolumbusz", Cseng Ho admirális flottájának hajóit is készítette.

osi-hajogyar-kincsei-2.jpg

Vashorgonyok, kőbalták, szekercék, szegek, kések, kormánylapátok, porcelánok, fegyverek, Ming-kori (1368-1644) pénzérmék és pálmalevelek szálaiból font, egykor jellemzően hajógyári munkások által viselt lábbelik százai is a felszínre kerültek.

A helyszín minden jel szerint azonos a Ming-dinaszia idején íródott, A Lungcsiang hajógyár története című könyvben szereplő leírás szerinti gyárral - nyilatkozta a China Daily című lapban az ősi hajók szakértője, egyben a Csiangszu tartományi Cseng Ho Kutatóintézet igazgatóhelyettese, Csao Csi-kang.

osi-hajogyar-kincsei-1.jpg

Az egyik nehezen beazonosított kormánylapát lemezéről például azt is megállapították, hogy Délkelet-Ázsiából importált mahagóni fából készült. A méreteiből ítélve (500 kilogramm súlyú és 10 méter hosszú) egy legalább ezertonnás hajóhoz készülhetett - állapította meg Vang Si-csing nankingi régiséggyűjtő.

A Lungcsiang hajóépítő üzemet először a Déli Szung-dinasztia (1127-1279) idején hozták létre, s a Ming-dinszatiában nőtte ki magát nemzeti hajóépítő központtá. Feltételezések szerint a Jangce folyó mentén fekvő gyárban 20-30 ezer ember dolgozhatott.

osi-hajogyar-kincsei-3.jpg

Később, Jung-lö császár uralkodása idején (1360-1424) szerepe némileg háttérbe szorult, mivel Cseng Ho indiai-óceáni felfedező útjaihoz a hajókat egy másik, a Paocsuan hajógyár építette. A híressé vált Kincses Flotta hajói már itt készültek.

Cseng Ho, aki 1381 és 1433 között élt, 1405-től kezdődően hét expedíciót vezetett, ezek során megjárta Dél-Ázsiát, a Közel-Keletet és a Horn-fokot is. Egyes vélemények szerint az amerikai kontinensre is eljutott évtizedekkel Kolumbusz előtt.

osi-hajogyar-kincsei-4.jpg

A 15. század legnagyobb kínai hajósa korában gigantikus flottával, 27 ezer matrózával szelte a vizeket. Hajóinak egyikén-másikán kilenc árboc is meredezett.

Alig öt éve régészek Nankingban azonosították Cseng szintén véletlenül felfedezett síremlékét, de az admirális maradványai nem voltak ott, hiszen köztudott, hogy 1433-ban Indiában hunyt el, ahonnan már nem szállították vissza.

Az admirális, Cseng Ho eunuch, a dél-nyugati Jünnan tartományban, muszlim családban született. Amikor a kínaiak 1382-ben megdöntötték a mongol uralmat, gyermekként fogságba került, kasztrálták, majd Csu Ti herceg udvarába került. Cseng a herceg katonai tanácsadója lett, s kulcsszerepe volt abban a lázadásban, amely a herceget Jung-lö néven császárrá tette.

Forrás: MTI / Peking / Trebitsch Péter, Fotók: The Telegraph

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása