pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Ezerrel megy a kakaskodás, most "kivételesen" a levegőben!

2014.06.13. 08:45 Pekingi Zsazsa

Kína Japánt vádolja azzal, hogy vadászgépei veszélyesen közel repültek egy kínai Tu-154-es típusú felderítő géphez a két ország egymást átfedő légvédelmi azonosító övezetében (ADIZ) a Kelet-kínai-tenger felett. VIDEÓ

Kína-Japán-F15-7.jpg

A pénteki kínai lapok szokatlan módon fényképekkel, a hírportálok pedig videofelvétellel illusztrált beszámolókat közöltek arról, hogy a japán légvédelmi erők két F-15-ös nehéz vadászrepülőgépe körülbelül 30 méterre megközelített egy járőrözést végző kínai katonai repülőt.

Peking állítása szerint a kínai pilóták megfelelően, fegyelmezetten jártak el, miközben a japánok manővere veszélyes volt és "nyilvánvalóan provokatív".

Kína-Japán-F15-3.jpg

Az ügyben a kínai védelmi minisztérium szóvivője azt követően szólalt meg, hogy Tokió Kína nagykövetét is berendelve hevesen tiltakozott amiatt, hogy kínai vadászgépek ugyancsak veszélyesen közel merészkedtek  japán gépekhez. Keng Jan-seng ezzel kapcsolatban azt mondta, Tokió célja, hogy félrevezesse a nemzetközi közösséget, rossz színben tüntesse fel a kínai hadsereget és fokozza a feszültséget.

Kína-Japán-F15-6.jpg

A szóvivő ugyanakkor hozzátette, hogy - a nemzetközi gyakorlattal összhangban - két Jian-11 típusú kínai harcigép igyekezett azonosítani a felfegyverzett japán repülőket 150 illetve 200 méteres távolságból. Tokió tiltakozását Kínában visszautasították és a "kínai fenyegetés" propagandájának részeként értékelték.

Kína-Japán-F15-5.jpg

A Kanwa Asian Defence katonai szaklap főszerkesztője Hongkongban a South China Morning Post című lapnak azt nyilatkozta: az incidensek növekvő száma arra figyelmeztet, hogy Pekingnek és Tokiónak sürgősen meg kellene állapodnia egy, a Kelet-kínai-tenger légterét és vizeit lefedő válságkezelő mechanizmusban.Kína és az Egyesült Államok között létezik ilyen egy 2011-es légi incidens óta.

Forrás: MTI - Peking -Trebitsch Péter, Fotók: Xinhua, Videó: YouTube CCTV

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása