pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Lebontásra ítélték a kínai szfinxet - Az egyiptomiak is berágtak!

2014.05.26. 06:45 Pekingi Zsazsa

Meg vannak számlálva a gízai nagy szfinx másolatának napjai az észak-kínai Hopej tartományban - közölték a május közepén világméretű sajtóvisszhangot kapott alkotás építtetői.

szfinx-kína-1.jpg

A tartományi székhely külvárosában, egy falu szomszédságában eredeti méretben megépített replika egy kulturális park dísze lett volna és turistacsalogató szerepe mellett filmforgatásokhoz kínált "egyedi" díszletet.

szfinx-kína-2.jpg

Hírek szerint a 20 méter magas és több mint 60 méter hosszú, oroszlántestű, emberfejű lényt ábrázoló másolat megépítését Egyiptomban nem tartották jó ötletnek, ezt ki is fejezték az UNESCO-nak.

szfinx-kína-3.jpg

A sicsiacsuangi illetékes most arról biztosította a hazai és a nemzetközi közvéleményt, hogy a kínai szfinx csak ideiglenesen magasodik a szóban forgó falu határában, néhány mozi- és televíziós film forgatásához szolgál majd helyszínül, aztán örökre eltüntetik.

Mint fogalmazott, tiszteletben szeretnék tartani a világ kulturális örökségeit, egyben bocsánatot kérnek az esetleges félreértésért. Hozzátette, hogy a kínai szfinx ötlete mögött nem egyszerű pénzszerzési szándék húzódott.

szfinx-kína-4.jpg

A világ egyik legősibb, mészkőből faragott szobra 1925-ig nyakig homokban pihent a Nílus völgyének szélén. Egyik jellegzetességét, a több száz éve hiányzó, törött orrot a másolaton is ugyanúgy megmintázták. A kínai változat megépítéséhez állítólag vasbetont használtak és két hónap alatt készültek el vele.

Kínában országszerte elterjedtek a különböző világfaluk, amelyekben a világ legkülönbözőbb épített nevezetességei megtalálhatók az Eiffel-toronytól a budapesti Hősök terén át a washingtoni Fehér Házig. A kínai szfinx megalkotását mindazonáltal erős kritikával fogadta a kínai online közösség.

Forrás: MTI - Peking - Trebitsch Péter

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása