pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Hazavitték a koreai háború 437 kínai áldozatának földi maradványait - döbbenetes képek

2014.03.28. 08:00 Pekingi Zsazsa

Több mint hatvan évvel a koreai háború után hazavitték pénteken Dél-Koreából 437 elesett kínai katona földi maradványait - jelentette a Hszinhua hírügynökség.

elesett-kínai-katona-1.jpg

Az 1950-53 közötti háború áldozatainak földi maradványait szállító kínai repülőgép az északkelet-kínai Liaoning tartomány székhelyén, Senjangban szállt le.    

A hagyományosnál jóval kisebb koporsókat és a katonák holmiját Szöul hivatalosan átadta a kínai delegációnak, a ceremóniát a Szöultól ötven kilométerre lévő Incheon nemzetközi repülőtéren tartották.    

elesett-kínai-katona-2.jpg

kínai "önkéntesek serege" a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság (Észak Korea) hadseregét támogatva harcolt a dél-koreai és az Egyesült Államok által vezetett erők ellen. A tűzszüneti megállapodással zárult háborúban több tízezer kínai katona vesztette életét.    

A földi maradványok átszállítását Pak Gun Hje dél-koreai államfő ajánlotta fel tavaly júniusi kínai látogatása alkalmával a jó kapcsolatokat kifejező gesztusként. A katonák tetemét a két Koreát elválasztó határtól délre egy dombon, az "ellenség temetőjében" hantolták el 1996-ban, többségüket nem azonosították.   

elesett-kínai-katona-3.jpg

A China Daily című angol nyelvű lap internetes oldala képes beszámolót közölt az eseményről és hozzá kapcsolódóan egy írást a pekingi Népi Egyetem dél-koreai vendégprofesszorának tollából. A szerző szerint a katonák földi maradványainak hazatérése és elhelyezésük a senjangi állami temetőben az egykor szemben álló felek közötti kapcsolatok előremutató jele.

elesett-kínai-katona-4.jpg

A cikkből kiderült az is, hogy Ro Mu Hjon elnök korábban már felajánlotta a földi maradványok visszaszállítását, de Peking akkor nem reagált erre. A szerző utal rá, kínaiak százezrei halhattak meg koreai földön, s ez volt az első ilyen alkalom. Bár kis lépésnek tűnik, úgy vélte, sikerült még közelebb hozni a két nemzetet.

kínai társadalomtudományi akadémia kutatója a lapban szintén azt a véleményét fogalmazta meg, hogy a lépés a kínai halottak napjához közeledve különösen jelentőségteljes. Piao Csien-ji emlékeztetett arra, hogy az ázsiai kultúrában a születés és a halál a két legfontosabb dolog, a katonák hazatérése olyan, mint "az elhullott levelek visszatérése a gyökerekhez".

elesett-kínai-katona-5.jpg

A második világháború végén, amikor az Egyesült Államok ledobta két atombombáját Japánra, a Szovjetunió vezetője, Joszif Sztálin nyomban a Koreai-félszigetre küldte csapatait. Az Egyesült Államok azonban nem akarta, hogy a teljes félsziget szovjet befolyás alá kerüljön, ezért azt javasolta, hogy a 38. szélességi foknál húzzák meg a határt. Sztálin ezt elfogadta.    

Kínai történészek szerint Kim Ir Szen akkori észak-koreai vezetőt 1950-ben titkos moszkvai tárgyalásra hívta Sztálin, akitől jóváhagyást kapott a háború megindítására, de csak úgy, hogy ha Mao Ce-tung is a terv mellé áll. Mao állítólag kényszerhelyzetben érezte magát és rábólintott a tervre. 

elesett-kínai-katona-6.jpg

A harcok a két Korea között 1950. június 25-én törtek ki. A háborúban Észak-Koreát a Szovjetunó és Kína támogatta, Dél-Koreának pedig az ENSZ 15 állama küldött katonai támogatást. A három éven át tartó harcok végén a két Korea határát ismét a 38. szélesség fok mentén határozták meg. A háborúnak becslések szerint csaknem 3 millió halottja volt.

elesett-kínai-katona-7.jpg

elesett-kínai-katona-8.jpg

elesett-kínai-katona-9.jpg

Forrás: MTI - Peking - Trebitsch Péter

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása