pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Pekingben az amerikai first lady

2014.03.21. 12:50 Pekingi Zsazsa

Élénk érdeklődés övezi Kínában Michelle Obamának, az amerikai elnök feleségének egyhetes látogatását, amely helyi idő szerint csütörtökön délután - Pekingbe érkezésével - megkezdődött.

Michelle-Kína-1.jpg

Michelle-Kína-2.jpg

Az amerikai first lady Peng Li-jüannak, Hszi Csin-ping kínai elnök feleségének a meghívására jött a kelet-ázsiai országba két lányával és az édesanyjával. A kínai központi média arról tájékoztatott, hogy az amerikai vendégek felkeresik majd az agyaghadseregéről ismert ősi várost, Hsziant és ellátogatnak majd a pandák "szűkebb hazájába", Szecsuanba is.

Michelle-Kína-3.jpg

Michelle Obama programja Kínában angolul tanulóknak

Az állami Hszinhua hírügynökség külön jegyzetet is szentelt az alkalomnak, utalva rá, hogy bár a felek előre jelezték, politikamentes eseményről van szó, Peking arra számít, hogy "Michelle" - a Hszinhua családneve nélkül említette cikkének címében az elnök feleségét - kínai vizitjével javulhatnak a kínai-amerikai kapcsolatok.

A cikkíró sorra veszi a kétoldalú kapcsolatok néhány jellemző momentumát, Washingtont helyenként kritikával illetve, s jelzi, hogy Amerikában a first ladyknek különös diplomáciai szerep jut. Peking ennek tudatában készült a látogatásra. "Ezekkel a hátterében" Michelle útját a hírügynökség különösen is jelentőségteljesnek, a kölcsönös megértést elősegítőnek érzi. A hivatalos tájékoztatások szerint egyébként főleg oktatási és kulturális területek kapnak majd hangsúlyt a következő hét napban.

Michelle-Kína-4.jpg

Washingtonban az úttal kapcsolatos tájékoztatón elhangzott, a first lady távol kívánja tartani magát a politikától, az emberi jogok, a kereskedelmi viták és egyéb nézetkülönbségek megtárgyalását a hivatásos diplomatákra, politikusokra hagyja. Peking ezt örömmel vette.

Michelle Obama és Peng Li-jüan, aki népszerű kínai énekművész, tavaly júniusban találkozott volna azon a kaliforniai birtokon, amelyen az amerikai elnök nem hivatalos látogatáson fogadta partnerét. Ám akkor a Fehér Ház közlése szerint az egyik Obama-lány születésnapja miatt anyja a fővárosban kívánt maradni.

Michelle-Kína-5.jpg

kínai közösségi média izgatottan reagált a látogatás hírére és máris számtalan kérdést vetett fel. Köztük például, hogy vajon van-e üzenetértéke annak, hogy Obamáék Szecsuanban tibeti ételeket is kipróbálnak majd, vagy hogy ki fizeti az útját, és hogy vajon feltűnik-e a nyilvánosság előtt Hszi Min-cö a Hszi család 22 éves lánytagja, akit 2010-ben felvettek az amerikai Harvard Egyetemre.

Michelle-Kína-6.jpg

Michelle Obama és a társaságában lévő családtagjai először járnak Kínában. A pekingi út során felkeresnek majd egy középiskolát, a Peking Egyetemen fel is szólal majd az amerikai elnök felesége és természetesen sem a Tiltott Város, sem a Nagy Fal nem marad ki. Az amerikai first lady az elmúlt években két alkalommal látogatott külföldre a férje nélkül. 2010-ben a földrengés sújtotta Haitit, 2011-ben pedig a Dél-Afrikai Köztársaságot és Botswanát kereste fel.

Forrás: MTI - Peking - Trebitsch Péter, Fotók: China News

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása