pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Még több lesz látható a pekingi Palotamúzeumból alias Tiltott Városból

2014.02.22. 06:50 Pekingi Zsazsa

Még többet mutat majd meg magából a pekingi Palotamúzeum, közismertebb nevén a Tiltott Város, az egykori uralkodók és családjuk Peking központjában található lakhelye - jelentette be pénteken San Csi-hsziang, a múzeum kurátora.

tiltott-város-4.jpg

A hatszáz éves császári palotának ma mindössze alig több mint a fele, 52 százaléka nyitott a nagyközönség számára. A múzeum vezetése arra készül, hogy a jelenleg felkereshető középső és keleti rész, a császárok lakhelye és a kert mellett 2015-re látogathatóvá teszi a palota nyugati szárnyát, a császári háremhölgyeknek is otthont adó szektort. 2018-ra a Tiltott város 76 százaléka lesz szabadon bejárható.

tiltott-város-3.jpg

kínai hatalom 1420 és 1911 közötti központját évente 15 millió látogató keresi fel. Az utóbbi években a médiában leginkább az épületegyüttes és értékeinek biztonságáról cikkeztek, miután egy kiállításáról egy tolvaj értékes ereklyéket lopott el.

tiltott-város-1.jpg

A kurátor pénteki tájékoztatóján azt tartotta fontosnak kiemelni, hogy a Palotamúzeum szeretne együtt dolgozni a világ egyik legnagyobb kínai műtárgygyűjteményével rendelkező tajvani (tajpeji) Palotamúzeummal. A két intézmény már szervezett közös kiállításokat Tajpejben, de nem Pekingben.

tiltott-város-2.jpg

A Ming- és Csing-dinasztiák összesen 24 kínai császárnak csaknem fél évezreden át lakhelyéül szolgáló palotát az UNESCO 1987-ben vette fel a világörökségek listájára.

Forrás: MTI

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása