pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

"Nagy-Britannia nem nagyhatalom, csak egy utazásra és tanulásra jó európai ország"

2013.12.04. 08:00 Pekingi Zsazsa

Ellenséges hangú szerkesztőségi cikket közölt a Global Times kínai központi napilap Nagy-Britanniáról kedden, a brit miniszterelnök kínai látogatásának második napján.

Cameron-Kína2.jpg

A nacionalista hangvételéről ismert újság mind kínai, mind angol nyelvű kiadásában cikkezik a témában, utóbbi stílusa érezhetően enyhébb, békülékenyebb.

Cameron-Kína4.jpg

A kínai nyelvű cikkben a Global Times azt írja: Kína és Nagy-Britannia kapcsolata nem különleges, a kínai külpolitikában David Cameron országa könnyen helyettesíthető más államokkal.

Nagy-Britannia már nem számít "nagy országnak", csupán kellemes célpontja a tanulóknak és az utazóknak, valamint jó labdarúgócsapatok hazája.

Az angol nyelvű kiadás címében is sokatmondó: Kína nem veszi be Cameron "őszinteségét". A cikk úgy fogalmaz, hogy a látogatást brit nemzeti érdekek motiválják.

Cameron-Kína3.jpg

A kínai kormány udvariasan viselkedik a miniszterelnökkel, a közvélemény ugyanakkor nem felejti el "bizonyos ügyekkel" kapcsolatos viselkedését - írja a lap. A cikk példaként Hongkongot hozza fel, ahol a brit kormány képviselői a közvetlen választások bevezetése mellett kardoskodnak, ezzel is szítva a pekingi vezetés és a különleges igazgatású övezet közötti ellentéteket.

"A kínai emberek úgy gondolják, hogy ha London beleavatkozik Hongkong átmenetének ügyébe, a kínai-brit viszony ismét befagyhat" - fogalmaz a lap.

Az "ismét" a két ország közötti diplomáciai lehűlésre utal, amely David Cameron és a dalai láma tavalyi találkozója miatt alakult ki. Peking akkor elhalasztotta a brit miniszterelnök látogatását.

Cameron-Kína1.jpg

David Cameron hétfőn érkezett Kínába, Pekingben tárgyalásokat folytatott Li Ko-csiang kínai miniszterelnökkel, majd Hszi Csin-ping elnökkel vacsorázott. A látogatás kedden a kelet-kínai Sanghajban folytatódott, ahol Cameron helyi üzletemberekkel tárgyalt brit befektetési lehetőségekről. A látogatás szerdán Csengtuban zárul majd.

Forrás: MTI

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Ladislav 2013.12.05. 00:00:23

"Nagy-Britannia már nem számít "nagy országnak", csupán kellemes célpontja a tanulóknak és az utazóknak, valamint jó labdarúgócsapatok hazája."
Tulajdonképpen igaza van. A múltat és hagyományokat emleget, miközben Kína befektetésére és pénzére ácsingózik. Ezzel a véleménnyel még nem a "kínai típusú demokráciát" szeretném itthon és Európában is meghonosítani.

BigPi 2013.12.05. 07:55:25

Azért furcsa ezt így leírva látni. Ilyen nyersen a képünkbe vágni, hogy Kínának alig van igazi stratégiai partnere, a legtöbb ország, csak fejős tehenet lát benne, és ezt ők is jól tudják.

Ez már a felébredt óriás hangja.
süti beállítások módosítása