Kínában minden percben hat embert diagnosztizálnak rákkal, írja jelentésében a Chinese Medical Journal a Shanghai Daily szerint.
Kínában évente 3,12 millió új rákos esetet regisztrálnak és 2 millió olyan halálesetet, melynek kiváltó oka szintén a rák. Az orvosok leginkább a betegség egyre szélesedő életkor szerinti megoszlása miatt, valamint a rohamosan emelkedő tüdő-, emlő- és vastagbélrák megbetegedések miatt aggódnak, de szerintük ezek az esetek 60%-ban elkerülhetőek lennének egészséges életmódot követve. Kínában a megbetegedések gyors növekedése szoros összefüggésben van az emberek megváltozott életmódjával.
Xu Congjian a fudani Szülészeti és Nőgyógyászati Egyetem Kórházának elnöke szerint a nők ma fiatalabban lesznek rákos betegek, mint korábban. Az összes nőgyógyászati rákos beteg 21 százaléka fiatal nő, olyanok akiknek még nem születtek gyermekei. Méhnyakrák már a 30-as és 40-es éveiben járó nőket is érinti, ez 10 évvel fiatalabb korosztályt jelent, szemben a korábbi évek adataival. Ennek oka lehet a korai szexuális élet, a több partner és a dohányzás, mondta.
A tüdő-, gyomor-, végbél-, máj-, nyelőcsőrák a leggyakoribb rákbetegségek Kínában. A tüdőrák szedi messze a legtöbb halálos áldozatát az országban, a halálozási arány 465 százalékkal nőtt az elmúlt 30 évben.
Sanghaj élen jár a rákos megbetegedésekben Kínában, naponta 150 lakost diagnosztizálnak a rák valamelyik formájával.
A környezetszennyezés is oka az egyre több rákos megbetegedésnek, de ez irányú széleskörű tanulmány nem született az ügyben, írják a jelentésben. Kínában a dohányzás a tüdőrák legfőbb okozója. A felnőtt férfiak több mint fele és az orvosok 41 százaléka is dohányos.
Utolsó kommentek