pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Megállapodást írt alá a német BMG és a kínai Alibaba

2015.04.01. 06:00 Pekingi Zsazsa

Külföldi pop- és rockzenészek dalainak digitális terjesztésére vonatkozó megállapodást írt alá a német BMG és a kínai Alibaba vállalat, mellyel két és félmillió új zeneszám és szerző válik legálisan hallgathatóvá a kelet-ázsiai országban.

bmg-alibaba.jpg

A várhatóan az Alibaba internetes oldalain és az okostelefonokra letölthető zenei alkalmazásokon hallgatható előadók közt olyan nagy nevek vannak, mint Kylie Minogue, a Scorpions, Robby Williams, a Rolling Stones, az Aerosmith, will.i.am vagy Bruno Mars - számol be a Sina híportál.

rolling_stones.jpg

Az Alibaba a tartalmak tisztán tartását, a BMG szerzői jogainak Kínában való védelmét is magára vállalta az ügylettel. A megegyezés a BMG kínai piacon való terjeszkedését és az elektronikus kereskedelmi óriásként induló, szolgáltatásainak és iparágainak palettáját az elmúlt években jelentősen kiszélesítő Alibaba online médiaplatformmá való válását is segíti, és a maga nemében első a kelet-ázsiai országban.

A megegyezés egy hosszabb távú együttműködés alapjait is lefektetheti, a BMG ugyanis szerzői jogokon kívül adathordozókat, lemezeket, DVD-ket is árulna a világ második legnagyobb gazdaságában. Sajtóértesülések szerint a német vállalat az Alibabán túl a legnagyobb csevegőprogramokat és internetes szórakoztató céget magáénak tudó Tencentet, valamint a külön videoportállal is rendelkező Baidut, a legnagyobb keresőmotort is megkörnyékezte.

Úgy tűnik, a cég elkötelezte magát a kínai piac mellett, bár köztudomású, hogy az országban a legtöbb zeneszám ingyen letölthető és hallgatható, a nagyvárosok utcáin igen olcsón megvásárolható.

Forrás: MTI - Sanghaj, Bidnesetc, Financial Times, YouTube - Bruno Mars

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása