pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Kínában a bor legyőzte a nemzeti "páleszt", a baijiut

2014.02.11. 06:15 Pekingi Zsazsa

Lendületesen nő a borfogyasztás Kínában, ahol a hagyományosan kedvelt nemzeti alkoholos italokat is háttérbe szoríthatja.

kína-bor.jpg

A Vinexpo szakmai szövetség január végi jelentése szerint 2013 során Kína - Franciaországot és Olaszországot megelőzve - a világ legnagyobb vörösbor-fogyasztó országává vált. Tavaly összesen 1,87 milliárd palack vörösbor fogyott, harmadával több az öt évvel azelőttinél. A fehérborokat és a rosét is beleszámítva 2015-re hárommilliárd palackra nőhet a fogyasztás, ezzel Kína - az Egyesült Államok, Olaszország, Franciaország és Németország után - bebiztosítja ötödik helyét a világ legnagyobb borpiacai között.

Bár a kínaiak által fogyasztott borok 80 százalékban belföldről származnak, növekszik az import is. A vámhivatal statisztikái szerint január és október között a behozatal több mint 31 százalékkal 311 millió literre nőtt, értéke 68 százalékkal 1,7 milliárd dollárra emelkedett. Iparági előrejelzések szerint ez a trend a jövőben is fennmarad, így az évtized közepére az Egyesült Királyság után Kína lehet a világ második legnagyobb borimportőre.

A China Daily napilap által megkérdezett szakértők szerint a borfogyasztás fellendülésének hátterében több ok is meghúzódik. Egyrészt az, hogy a bort egészségesebbnek tartják a családi összejövetelek és üzleti vacsorák alkalmával hagyományosan fogyasztott rizspálinkánál és más szeszes italoknál, másrészt bort inni és jó bort inni ma divatosnak számít az országban, emellett a bor ajándéktárgyként is egyre inkább terjed. Az iparág erősödéséhez érdekes módon a kínai kormány által még 2012 végén indított korrupció-ellenes kampány is hozzájárul, ennek következtében ugyanis a neves kínai alkoholgyártók termékei nem kívánatos vendégekké váltak a hivatali összejöveteleken, azokat pedig sokszor borral helyettesítették.

A piac korántsem telített: az egy főre jutó borfogyasztás tavaly mindössze 1,5 liter volt, ami nemzetközi összehasonlításban is alacsonynak számít, és jelentősen elmarad például a franciák 51,9 literes átlagától - derül ki a statisztikákból.

További témába vágó cikkek:

Így lesz Kína bornagyhatalom

Kína lett a világ legnagyobb vörösbor fogyasztója - kiütve ezzel a franciákat és az olaszokat

Forrás: MTI, Shanghaiist

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása