pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

A parlamenti kapcsolatok voltak terítéken Mátrai Márta pekingi tárgyalásain

2016.05.17. 06:00 Pekingi Zsazsa

A magyar és a kínai parlament közötti együttműködés újabb lendületet kaphat, miután a szakbizottságok szintjén új lehetőségek nyílnak. A kínai törvényhozás vezetői kinyilvánították, meggyőződéssel törekszenek a kapcsolatok erősítésére - mondta Mátrai Márta háznagy, az Interparlamentáris Unió Magyar-Kínai Baráti Tagozatának elnöke az MTI-nek hétfőn Pekingben.

ma_trai_ma_rta_e_s_csang_to_-csiang.jpg

Mátrai Márta háznagy, az Interparlamentáris Unió Magyar-Kínai Baráti Tagozatának elnöke és Csang Tö-csiang, a kínai Országos Népi Gyűlés (ONGY) állandó bizottságának elnöke

Mátrai Márta úgy vélte, a fejlődő politikai és gazdasági viszony mellett a civil kapcsolatok fontos alappillérét jelentik annak a baráti együttműködési partnerségnek, amelyről 2014-ben Orbán Viktor miniszterelnök írt alá megállapodást a kínai kormánnyal. A parlamentközi kapcsolatok ennek dinamikáját erősíthetik, és egyben hozzájárulhatnak a kultúrák, civilizációk közötti párbeszédhez is - állapította meg. Hozzátette, mindez egyszerre segítheti Kína pozícióit Európában és Magyarország megismerését Kínában.

ma_trai_ma_rta_e_s_csang_to_-csiang_-3.JPG

Mátrai Mártát fogadta Csang Tö-csiang, a kínai Országos Népi Gyűlés (ONGY) állandó bizottságának elnöke, a kínai politikai csúcsvezetés harmadik számú embere. Mellette még tárgyalt Jan Csün-csivel, az ONGY alelnökével, Csao Paj-kövel, a törvényhozás külügyi bizottságának alelnökével és Csen Jüannal, a kínai népfront országos bizottságának alelnökével.

"A vendéglátók képben vannak a magyarországi belpolitikai, gazdasági folyamatokat illetően, sok kérdést tettek fel, aminek következtében valamennyi tárgyalás a vártnál jóval tovább tartott; a házelnöknél tett látogatás is meghaladta az egy órát" - jegyezte meg a háznagy asszony.

ma_trai_ma_rta_e_s_csang_to_-csiang_-1.JPG

Mint fogalmazott, megbeszélései során rendkívül pozitív reakciókat tapasztalt, partnerei kifejezték, hogy számítanak Magyarországra, miközben bíznak abban, hogy hazánkban egyre nő majd a befektetők és a turisták száma és mindkét irányból mind több diák megy tanulni a másik országába.

ma_trai_ma_rta_e_s_csang_to_-csiang_-2.JPG

Az Országgyűlés háznagya elmondta, 2010 óta közel 30 kínai delegáció fordult meg a magyar parlament épületében. Felvetését, miszerint a jövőbeni együttműködést érdemes lenne a szakbizottságok szintjén folytatni, különösen a külügyi, gazdasági és pénzügyi szakbizottságokra gondolva, partnerei örömmel vették és támogatandónak ítélték.

Mátrai Márta tárgyalásain szó esett a Budapest-Belgrád vasútvonal tervezett felújításáról, illetve arról, hogy a magyar parlamentben az ezzel kapcsolatos ratifikációs eljárások már lezajlottak. A beruházás révén Magyarország kulcsszerepet játszik az "egy övezet egy út" kínai kezdeményezés európai megvalósításában - hangzott el.

A magyar vendég számos szakmai kérdést kapott, egyebek között az európai jogharmonizáció területéről, a földtörvényről, azon belül is a földhöz jutás lehetőségeiről, a befektetői adókedvezményekről, a költségvetésről és a "segély helyett munka" program részleteiről. Kínai részről nagy érdeklődést mutattak a magyar törvényalkotás folyamatának részletei iránt is.

A kínai központi televízió (CCTV) esti híradója és a Hszinhua hírügynökség friss jelentése elsősorban azt emelte ki, hogy Mátrai Márta látogatása jól illeszkedik abba a kapcsolatrendszerbe, amelyet a Kína és Magyarország közötti mély barátság, valamint a növekvő politikai bizalom jellemez. A tudósításokban arra is utaltak, hogy Magyarország tavaly az első európai országként írta alá az "egy övezet egy út" kezdeményezéssel kapcsolatos együttműködési szándéknyilatkozatot.

Forrás: MTI / Peking / Trebitsch Péter, Fotó: Xinhua / Yao Dawei, Pekingi Kacsa

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása