pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

Tiltakozások közepette megnyílt az első KFC-étterem Tibetben

2016.03.10. 10:00 Pekingi Zsazsa

Megnyílt Tibetben az első KFC, az étterem előtt hosszú sorok kígyóztak, jogvédő szervezetek ugyanakkor a helyi kultúra megóvásáért emeltek szót.

kfc_tibet-1_1.jpg

Az amerikai gyorséttermi hálózat első tibeti üzlete Lhászában nyílt meg kedden, az érdeklődési óriási volt - számolt be a megnyitóról a kínai sajtó szerdán.

kfc_tibet-2_1.jpg

Washingtoni és londoni székhelyű jogvédő szervezetek a hír hallatán a helyiek foglalkoztatására szólították fel a tulajdonos Yum! Brands amerikai vállalatot, egyben a tibeti kultúra értékeinek szem előtt tartására, a tibeti nyelv használatára figyelmeztettek.

kfc_tibet-3_1.jpg

Miközben a Hszinhua kínai hírügynökség arról számolt be, hogy a helyi tibetiek az üzlet bejárata előtt fényképezkednek és "fellélegezve" örömittasan üdvözölték, hogy végre náluk is nyitott az étteremlánc, a kritikusok például azt vetették az üzemeltető szemére, hogy nem elég autentikus a berendezés, hiába tették a falra a Potala-palota és a Csomolungma (Mount Everest) képeit.

kfc_tibet-4.JPG

Az amerikai nagyvállalat már több mint tíz éve felvetette az üzletnyitás gondolatát, de akkor az éles bírálatok hatására elállt a megvalósításától. Annak idején a dalai láma is levélben fejezte ki rosszallását, mondván a felhasznált csirkék tartásának körülményei és kegyetlen leölésük sérti a tibeti kultúrát.

kfc_tibet-5.JPG

A Yum! azzal érvel, hogy egyrészt piaci megfontolásból a fogyasztói igényeket kívánják kielégíteni, másrészt beruházásukkal munkahelyet teremtenek, elősegítik a regionális ellátási lánc fejlődését.

A Hszinhua idézte az új üzlet kínai menedzserét, aki szerint "Tibetben működő más gyorséttermek forgalmából az elmúlt években arra következtettek, hogy a helyiek nagy étvággyal fogyasztják a rántott csirkét és a hamburgert".

Az új KFC-étterem 540 négyzetméteren terül el, és korábbi hírek szerint a beruházó egy a további terjeszkedés háttereként szolgáló hűtőház építését is tervezi egy külvárosi 4,7 hektáros területen. A KFC 1987-ben vetette meg a lábát Kínában, és jelenleg több mint ötezer étterme van 1100 településen.

Forrás: MTI / Peking / Trebitsch Péter, Fotók: Xinhua, Shanghaiist

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása