pk-avatar-300dpi_copy.jpg

Főszerkesztőség: "A" ép. 1. em.

Xuan Wu Men Xi Da Jie, Xicheng Qu,

Peking, Kína

Agitprop titkárságvezető:

pekingi pont zsazsa kukac index pont hu

Pekingi Kacsa - Made in China

Hírblog nem csak Kínáról ☛ Érdekes, néha hasznos, de leginkább szórakoztató tartalom, amelyeknek csak egy része pekingi kacsa. ☛ A blogban a kínai nevek pinjin átírással szerepelnek, kivéve a magyaros átírásban meghonosodott neveket. ☛ Kínában néhány tartalom megtekintéséhez VPN kapcsolat szükséges.

Szálláshely foglalás Pekingben

Ha itt az AGODA.COM-on foglalsz szállást olcsó is lesz és a blogot is támogatod vele. A szállásfoglaló rendszer magyar nyelvű.

Kínai csajok - melléklet (18+)

collage.jpg

Panda TV - élő adás

iPandalogo.jpg

A GIF helye

Utolsó kommentek

Pekingi Kacsa exkluzív

David Bowie - China Girl

Kínai pontos idő (UTC+8)

Pekingi időjárás

Pekingi levegőminőség (AQI)

Kínai jüan (CNY) árfolyam

Kína - Google térkép

Kína térképe

China-Landkarte2-1.jpg

Kína zászlaja


China_240-animated-flag-gifs.gif_240x180

Kína címere

National_Emblem_of_the_People's_Republic_of_China.svg.png

Előtted ők jártak itt...

Creative Commons liszensz

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 Hungary License.

mti_hirfelhasznalo.jpg

Get your own free Blogoversary button!

A The New York Timest támadja a kínai média

2014.06.17. 06:00 Pekingi Zsazsa

A China Daily szerint rossz szándékú zavarkeltés a célja a The New York Times (NYT) amerikai napilap Hongkonggal kapcsolatos cikkeinek, amelyek így a belügyekbe való beavatkozás eszközeként is szolgálnak.

China Daily.jpg

kínai napilap - amely a nyugati médiát általánosságban is támadja - arról írt: nem véletlen, hogy a hatalmas befolyással rendelkező NYT Hongkong apró méretéhez képest nagyon is sokat cikkezik Kína különleges övezetéről. Kevesebb mint fél év alatt a lap nemzetközi kiadása több mint 130, a hongkongi demokráciáról szóló cikket közölt, miközben a józan ész szerint ennél nagyobb befolyású ügyekkel kellene foglalkoznia - írta a China Daily. 

nyt.jpg

A lap arra utal, hogy a NYT és a nyugati média hátsó szándékkal foglalkozik Hongkonggal, s minden esetben Peking hivatalos álláspontjával ellentétes pozíciót foglal el. A média talán nem elég sikeres abban, hogy megmondja, mit gondoljanak az emberek, de sikeres abban, hogy meghatározza, miről gondolkodjanak - így a lap. A Hongkongról kialakított vélemények nagyban függnek az újságok beszámolóitól, az egyoldalú riportok ugyanakkor nem segítenek a politikai megosztottság kezelésében és a viszályok elsimításában, ellenkezőleg: felfordulást eredményeznek. 

A nyugati média lehet, hogy élvezi erejének fitogtatását, a kínai emberek azonban - köztük a hongkongiakkal -, nem szívesen veszik, ha "főnökösködnek felettük". Egyes külföldi sajtóbeszámolóknak betudhatóan a hongkongi alkotmányos helyzetet illetően "pontatlan" a kép a helyi lakosokban, ez pedig politikai ellentétekhez vezet. 

A lap véleménye szerint a kínai kormány által múlt héten kiadott Hongkongról szóló fehér könyv időzítése ezért is "éppen megfelelő". A dokumentumban Peking megerősítette az "egy ország két rendszer" elvét, nyilvánvalóvá tette, hogy a különleges igazgatású területen továbbra is a központi kormány diktál, autonómiája nem jelenti a hatalom megosztását vagy decentralizálását Peking és Hongkong között.

kínai kormánynak ébernek kell maradnia azokkal a nyugati próbálkozásokkal kapcsolatban, amelyek Hongkongot a kínai rendszer megdöntésének bástyájaként próbálják használni - zárul a cikk.

Forrás: MTI - Sanghaj - Szerencsi Ágnes

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása